اورژانس جدید بیمارستان اهر امسال به بهره‌برداری می‌رسد | اتاق خبر
کد خبر: 355881
تاریخ انتشار: 10 تیر 1395 - 13:11
رئیس شبکه بهداشت و درمان اهر گفت:
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر گفت: عملیات ساختمانی و اصلاح و بهبود فضاهای فیزیکی ازجمله لوله‌کشی و سیم‌کشی در ۶۰ باب از خانه‌های بهداشت در حال انجام است که تا پایان شهریورماه سال جاری به اتمام خواهد رسید.

به گزارش اتاق خبر،بابیان اینکه شهرستان اهر در مسائل عمرانی حوزه بهداشتی، اقدامات ارزشمندی انجام داده است، اظهارداشت: در همین راستا توانستیم 6 باب خانه بهداشت در روستاهای رحال، گرنگاه، پسته بیگ، کورن، قره درویش و گنگل آباد در طی ماه‌های گذشته مورد بهره‌برداری قرار داده و در اختیار ساکنین روستاها قرار دهیم.

در همین راستا توانستیم 6 باب خانه بهداشت در روستاهای رحال، گرنگاه، پسته بیگ، کورن، قره درویش و گنگل آباد در طی ماه‌های گذشته مورد بهره‌برداری قرار داده و در اختیار ساکنین روستاها قرار دهیم.

وی افزود: 3 باب خانه بهداشت نیز توسط خیرین سلامت و بانک ملی ایران در روستاهای سراجه لو، ساری سوسولی و بالی قشلاق احداث شد که اکنون در آستانه بهره‌برداری قرارگرفته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر، با اشاره به اینکه در سال جاری تصمیم داریم تا 4 باب خانه بهداشت در روستاهای نقدوز، ازناب صفلی، ارنان و ملالو کلنگ زنی کنیم، گفت: مرکز سلامت روستایی ورگهان با قدمتی بیش از 40 سال، اکنون تخریب‌شده، و در نظر داریم در آینده ای نزدیک، ساختمانی به مساحت 590 مترمربع برای احداث مرکز سلامت جدید احداث کنیم.

وی افزود: در شهرستان اهر ساختمان مرکز سلامت 4 واقع در خیابان آل محمد، مرکز سلامت شماره 5 در جاده آذغان، برج قدیم و مرکز سلامت شماره 7 واقع در پشت پارک شیخ شهاب‌الدین اهری، مورد اصلاح و بهبود فضای فیزیکی قرار گرفته و وضعیت فعلی این درمانگاه‌ها نسبت به ماه‌های گذشته قابل‌مقایسه نیست.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اصلاح مرکز شبانه‌روزی هوراند و پانسیون مرکز سلامت و خانه بهداشت قشلاقی  انجام‌شده و درمجموع، در کل شبکه بهداشت و درمان فعالیت‌های عمرانی صورت می‌گیرد تا قسمتی از کاستی‌هایی که در سال‌های گذشته وجود داشت جبران شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر، با اشاره به اقدامات این اداره در احداث خانه‌های بهداشت، گفت: عملیات ساختمانی و اصلاح و بهبود فضاهای فیزیکی ازجمله عایق‌بندی، لوله‌کشی، سیم‌کشی، انشعابات، سرویس‌های بهداشتی در 60 باب از خانه‌های بهداشت در حال انجام است که تا پایان شهریورماه سال جاری به اتمام خواهد رسید و در کنار آن، برای 20 خانه بهداشت در عرض 3 ماه گذشته، نزدیک به یک هزار و 600 متر حصارکشی کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در ورودی شهرک شیخ شهاب‌الدین اهری، ساختمان ستاد شبکه بهداشت و درمان در زمینی به مساحت 1600 مترمربع در حال احداث است که تلاش داریم تا در هفته دفاع مقدس در اختیار کارکنان و مراجعین قرار دهیم و مبلغی بالغ بر 80 میلیون تومان برای اصلاح وضعیت ساختمان کنونی شبکه بهداشت و درمان اهر هزینه کرده‌ایم.

نیرپور با اشاره به کلنگ زنی کلینیک تخصصی بیمارستان باقرالعلوم (ع) شهرستان اهر، خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این کلینیک در زمینی بالغ‌بر 2 هزار و 500 مترمربع در چهار طبقه طراحی‌شده که در طی ماه‌های آینده شاهد افتتاح این پروژه عظیم خواهیم بود و به‌تبع اهمیت موضوع فضای الحاقی به مساحت 900 مترمربع را در داخل محوطه بیمارستان به اورژانس اضافه می‌کنیم و این پروژه در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: شهرستان اهر در شاهراه اتصال به شهرستان‌های خداآفرین، کلیبر، هوراند و هریس واقع‌شده و بیماران این منطقه از بیمارستان اهر استفاده می‌کنند و بایستی اورژانس بیمارستان پتانسیل پذیرش بیماران زیاد داشته باشد.

این مقام مسئول  اظهار داشت: فضای استاندارد برای زایمان طبیعی تحت عنوان LDR ( ال بی آر) طراحی‌شده و فضای فعلی بیمارستان باقرالعلوم اهر اضافه شده و نزدیک به 1800 مترمربع ضمیمه خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر، به توسعه بخش‌های دیگری بیمارستان باقرالعلوم اشاره کرد و گفت: در دولت یازدهم توانسته‌ایم تعداد تخت‌های ICU (آی سی یو) بیمارستان اهر را از 4 تخت به 10 تخت اضافه کنیم و تا اواخر خردادماه در بخش CCU (سی‌سی‌یو) نیز شاهد افزایش تعداد تخت‌ها خواهیم بود.

وی تعمیر و تجهیز پایگاه امداد جاده‌ای را از دیگر فعالیت‌های اخیر این شبکه عنوان کرد و افزود: در طی چندین ماه گذشته یکی از اقدامات دیگر شبکه بهداشت و درمان اهر تعمیر و تجهیز پایگاه امداد جاده‌ای روستای سامبران بود که برای تعمیر و اصلاح فضای فیزیکی، نزدیک به 20 میلیون تومان هزینه شد که در کنار آن، برای مرمت و تجهیز پایگاه بین‌راهی اورژانس روستای زنجیربولاغ را در برنامه‌های آینده قرار داده ایم.

نیرپور در خصوص تأمین تجهیزات شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر گفت: در یک اقدام کم‌نظیر نزدیک به 100 دستگاه یخچال برای اصلاح زنجیره سرمای واکسیناسیون و مراقبت‌های نظام سلامت خریداری و به خانه‌های بهداشت سطح شهرستان ارسال‌شده است تا وضعیت واکسیناسیون اصلاح و با امنیت بیشتر بهورزان به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: جهت بهبود فضاهای کار کارکنان محیطی اعم از پزشکان، مراقبین سلامت و بهورزان، تجهیزاتی خریداری‌شده و امکانات و نیازهای اولیه‌ای که از بین رفته بود اصلاح‌شده‌اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر با ابراز تاسف از اینکه وضعیت آزمایشگاه بیمارستان اهر و آزمایشگاه مرکز بهداشت شهرستان در خور شأن اهر نبود، یادآور شد: با همکاری تمامی کارکنان آزمایشگاه، آزمایشگاهی باکیفیت با رقمی بالغ بر 400 میلیون تومان احداث شده است.

وی افزود: با حمایت‌های دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای اولین بار در منطقه ارسباران توانسته ایم دستگاه لاپاراسکوپی و یک دستگاه سونوگرافی در تشخیص و درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها در بیمارستان باقرالعلوم اهر راه‌اندازی کنیم تا با کمترین عارضه، پزشکان به بیماران خدمات ارائه دهند.

منبع:  تسنیم

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید