بی احتیاطی علت ۲۷ در صد سرقت وسایل از داخل خودرو در بناب | اتاق خبر
کد خبر: 355944
تاریخ انتشار: 10 تیر 1395 - 17:56
فرمانده انتظامی شهرستان بناب گفت: ۲۷ درصد از سرقت های داخل خودرو در این شهرستان به علت بی احتیاطی و سهل انگاری شهروندان و مواردی چون پایین بودن شیشه خودرو انجام شده است.

اتاق خبر: سرهنگ رمضان الهوردیان پیش از ظهر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ضمن اشاره به دستگیری یک سارق حرفه ای لوازم خودرو در حین سرقت توسط گشت انتظامی کلانتری مرکزی بناب اظهار داشت: بعضی از شهروندان به علت سهل انگاری وسایل قیمتی خودرا در داخل خودرو و در معرض دید قرار می دهند وشیشه های خودرو را کامل نمی بندند که این امرباعث می شود سارقان به آن دستبرد زنند.

 وی با بیان اینکه در شهرستان بناب وقوع سرقت در سه ماه اول سال ۹۵ نسبت به سال گذشته كاهش یافته است، افزود: این کاهش درسایه تلاش کارشناسان انتظامی در مولفه های آموزش همگانی و رعایت هشدارهای انتظامی توسط شهروندان بوده است.

الهوردیان خاطر نشان کرد: رعایت نکات ایمنی توسط شهروندان کمک بزرگی در پیشگیری از سرقت برای پلیس است زیرا تنها اطمینان حاصل کردن توسط راننده از بسته بودن درب خودرو و شیشه های آن، ۲۷ درصد از سرقتهای داخل خودرو را در شهرستان کاهش خواهد داد.

وی همچنین افزود: اموال مسروقه از داخل خودرو بیشتر شامل اسناد و مدارك، وجوه نقد، دسته چك، رادیوضبط، فلش مموری و موبایل است که بی احتیاطی رانندگان عامل اصلی سرقت بود زیرا آنها را درمعرض دید و داخل خودرو قرار داده بودند.

فرمانده انتظامی شهرستان بناب در پایان از شهروندان خواست: اتومبیل خود را به قفل مركزی، دزدگیر، سایر لوازم بازدارنده مجهز کرده و هنگام تعویض چرخ یا برطرف کردن نقص فنی اتومبیل در ابتدا از قفل بودن درب ها و بالابودن شیشه ها اطمینان حاصل و هنگام  تردد به مراكز تجاری و تفریحی از پاركینگ های عمومی و مجاز جهت پارك خودرو استفاده کنند.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید