یورش پلیس و تحقیق علیه فرناندز توسط مقام‌های ضد فساد آرژانتین | اتاق خبر
کد خبر: 356152
تاریخ انتشار: 11 تیر 1395 - 19:09
پلیس ضد فساد آرژانتین با یورش به چند ملک رییس جمهوری سابق این کشور، تحقیقات ضد فساد علیه وی را آغاز کرده است.

به گزارش اتاق خبر، این تحقیق و بررسی بخشی از بررسی درباره فساد مالی احتمالی کریستینا فرناندز کرچنر، رییس جمهوری سابق آرژانتین در مدت دو دوره فعالیت در این سمت است که در دسامبر ۲۰۱۵ و با ایراد سوگند مائوریسیو ماکری به عنوان رییس جمهوری جدید این کشور آمریکای لاتین پایان یافت.

مقام‌های پلیس ضد فساد آرژانتین به دنبال اسناد و مدارکی مرتبط با پرونده‌ای هستند که براساس آن فرناندز به تحصیل مال غیرقانونی متهم شده است.

تلویزیون محلی آرژانتین نیز تصاویری از این بررسی و تحقیق از سوی پلیس ضد فساد را پخش کرد.

عملیات پلیس، روز پنجشنبه در استان سانتاکروز صورت گرفته و آن طور که گزارش شده، پلیس با حکم قاضی که پرونده‌ای در مورد فساد مالی و کلاه‌برداری را در دست بررسی دارد به اماکن گروه اقتصادی یورش برده که خانواده خانم کرچنر مالک بخشی از آنند.

قاضی کلودیو بونادیو، روز پنجشنبه، حکم بازرسی از چند آپارتمان و شرکت در شهر ریو گالی‌جوس، ال کالافاته و ال چالتن واقع در استان سانتا کروز را صادر کرد و پلیس هم به این املاک یورش برد.

به گزارش خبرگزاری تل‌آم در آرژانتین، پلیس در پی جمع‌آوری مدارک از شرکت لس‌سائس است که فرزندان خانم کرچنر از مالکان آنند.

این دومین بار است که مراکزی با مالکیت خانواده کرچنر مورد بازرسی قرار می‌گیرد. سال گذشته هم یک هتل و چند ساختمان دیگر متعلق به این خانواده مورد بازرسی قرار گرفت.

کریستینا فرناندز کرچنر از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۵ رئیس‌جمهوری آرژانتین بوده است. او همسر نستور کرچنر، رئیس‌جمهوری فقید این کشور است.

سال گذشته، یکی از نمایندگان پارلمان آرژانتین، رسما شکایتی علیه کرچنر و دو فرزند او، ماکسیمو و فلورنسیا، طرح کرده است.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید