نویر - بوفون، ۴ سال بعد از جدال معروف | اتاق خبر
کد خبر: 356217
تاریخ انتشار: 12 تیر 1395 - 08:40
جان لوئیجی بوفون و مانوئل نویر فردا شب بار دیگر برابر هم به میدان خواهند رفت.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دو تیم ایتالیا و آلمان فردا در مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۱۶ برابر هم به میدان خواهند رفت. این بازی تقابل دو دروازه بان بزرگ فوتبال جهان است. جان لوئیجی بوفون دروازه بان باسابقه ایتالیایی ها که حالا با ۳۸ سال سن همان طراوت دوران جوانی را دارد برابر مانوئل نویری قرار می‌گیرد که وارث او در زمینه بهترین دروازه بان جهان بوده است. یک دروازه بان صاحب سبک که چند سالی است در بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان کلاس بالای بازی خود را به نمایش می‌گذارند.

نویر در این جام ۴ بار برای آلمان به میدان رفته است و در هر ۴ بازی هم دروازه خود را بسته نگه داشته است. البته حریفان ضعیف آلمان در این مراحل باعث شد مشکل زیادی برای او ایجاد نشود و به همین خاطر سیو های چندان زیادی در تورنمت نداشته است.

در طرف مقابل بوفون در ۳ بازی در یورو به میدان رفته است که او نیز در هر ۳ بازی توانسته است دروازه خود را بسته نگه دارد و حالا باید ببینیم از بین این دو دروازه بان کدامیک از یورو ۲۰۱۶ خداحافظی خواهند کرد.

چهار سال پیش وقتی بوفون کمی جوان تر بود برابر مانوئل نویر جاه طلب قرار گرفت. ایتالیا - آلمان در یورو ۲۰۱۲ و دوباره تکرار همان داستان همیشگی شکست ژرمن ها برابر ایتالیا این بار با دو گل سوپر ماریو که گل اول او به زیبایی وارد دروازه نویر شد و می توان این دروزاه بان آلمانی را مقصر دانست.

 

**افتخارات نویر:                                                                                **افتخارات بوفون:

قهرمان جام جهانی: ۲۰۱۴                                                                   قهرمان جام جهانی: ۲۰۰۶

قهرمان لیگ قهرمانان: ۲۰۱۳                                                                    قهرمان لیگ قهرمانان: -

بهترین دروازه بان جهان در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴                     بهترین دروازه‌بان جهان: ۲۰۰۳, ۲۰۰۴, ۲۰۰۶, ۲۰۰۷

قهرمان بوندسلیگا: ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵                                          قهرمان لیگ ایتالیا:‌  (هفت قهرمانی) 

حالا نویر 30 ساله و یا بوفون 38 ساله هر دو به دنبال یک افتخاری هستند که تاکنون تجربه نکردند و آن هم قهرمانی در جام ملت های اروپا است. باید ببینیم کدام یک موفق خواهد شد در این بازی حساس دروازه خود را بسته نگه دارند و راه صعود تیمشان را به نیمه نهایی هموار کنند.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید