فیش‌های حقوقی که برای مدیران بانکی و بیمه‌ای دردسرساز شد | اتاق خبر
کد خبر: 356390
تاریخ انتشار: 13 تیر 1395 - 14:25
رسوایی حقوق‌های نجومی مدیران بانکها کار را به جایی رساند که سونامی تغییرات مدیریتی بانک ها تغییر مدیران عامل سه بانک بزرگ دیگر را نیز به همراه داشت.

اتاق خبر: در پی گسترده شدن دامنه اعتراضات به پرداختی‌های چند ده میلیون تومانی به مدیران ارشد بیمه مرکزی، رییس بیمه مرکزی از سمت خود استعفا کرد، این خبری بود که 22 اردیبهشت ماه جاری منتشر شد و محمد ابراهیم امین رئیس کل بیمه مرکزی از بیمه مرکزی خداحافظی کرد و جای خود را به عبدالناصر همتی داد.

اما این استعفاء در بیمه مرکزی استارت جریانی شد که با نام رسوایی حقوق‌های مدیران دولتی مطرح شده است.

 پس از بیمه مرکزی اینبار نوبت به بانکها رسید انتشار صورتحساب دریافتی چند صد میلیونی حقوق مدیرعامل بانک رفاه کارگران موجب شد تا جوی سنگین بر فضای بانکها ایجاد شود و در پی آن علی صدقی مدیرعامل بانک رفاه کارگران برکنار و محمدعلی سهمانی مدیرعامل سابق بانک توسعه تعاون، به عنوان مدیرعامل بانک رفاه معرفی شد و با این اتفاق دومین برکناری رقم خورد.

بعد از ماجرای جنجال برانگیز فیش حقوقی ۸۷ میلیونی مدیران بیمه مرکزی و فیش حقوقی ۲۳۴ میلیونی مدیرعامل بانک رفاه کارگران فیش‌های حقوقی سایر مدیران بانکی نیز رونمایی شد.

رسوایی حقوق‌های نجومی مدیران بانکها کار را به جایی رساند که سونامی تغییرات مدیریتی بانک ها تغییر مدیران عامل سه بانک بزرگ دیگر را نیز به همراه داشت.

بر این اساس هفته گذشته به دستورعلی طیب نیا، اسماعیل لـله گانی مدیرعامل بانک صادرات نیز استعفاء داد گفتنی است که لله گانی درپی افشاگری فیش حقوقی اش گفته که به بانک جهانی شکایت می کنم ! لله گانی ماهانه 65 میلیون تومان حقوق می گرفت و بانک صادرات متن استعفای دواطلبانه مدیرعامل این بانک را بعد از برکناری او منتشر کرد که در آن لـله گانی گفته کلیه پرداختها به کارکنان، مدیران و اینجانب کاملاً در چارچوب ضوابط و مقررات حاکم محقق شده است .

پس از استعفای اسماعیل للـه‌گانی، طی حکمی سیاوش زراعتی مشاور بانکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به عنوان مدیرعامل جدید بانک صادرات ایران منصوب شد. سیاوش زراعتی پیش از این سابقه عضویت در هیئت مدیره بانک تجارت را در کارنامه کاری خود دارد به عنوان مدیرعامل بانک صادرات ایران معرفی و جایگزین اسماعیل للـه‌گانی شد.

همچنین تغییر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز قطعی شده است؛ وی از سمت خود استعفا داده است. هنوز جایگزینی برای مدیرعامل بانک صادرات تعیین نشده . اکبری در بهمن ماه سال 1393 با حکم وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان عضو موظف هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران منصوب شد.

موضوع استعفای مدیرعامل بانک ملت نیز جدی شده است؛ رستگار سرخه ای استعفا داده و جای وی اخلاقی از بانک سپه، مدیریت بانک ملت را برعهده خواهد گرفت. گفتنی است طی روزهای گذشته ماجرای کمک 50 میلیاردی وی به یکی از نزدیکان رئیس جمهور نقل محافل خبری شده بود.

بر اساس شنیده ها مدیرعامل بانک تجارت که حقوق وی نیز چند روز قبل در شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخید وضعیت خوبی ندارد البته هنوز وضعیت بانک تجارت مشخص نیست.

انتشار فیش‌های حقوقی مدیران گویا تمامی ندارد و این بار فیش حقوقی مدیرعامل بانک کشاورزی مرتضی شهیدزاده در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است، گفتنی است رقم مندرج در این فیش حقوقی مبلغ 11 میلیون تومان را نشان می‌دهد.

 رهبر انقلاب در دیدار اخیر خود با هیات وزیران به موضوع اخیر حقوق‌های کلان اشاره کردند و فرمودند: موضوع حقوق‌های نجومی، در واقع هجوم به ارزش‌هاست اما همه بدانند که این موضوع از استثناهاست و اکثر مدیران دستگاه‌ها، انسان‌های پاک‌دست هستند، اما همین تعداد کم نیز خیلی بد است و باید حتماً با آن برخورد شود.

ایشان با اشاره به دستور رئیس‌جمهور به معاون اول برای پیگیری موضوع، خاطرنشان کردند: این موضوع نباید شامل مرور زمان شود بلکه باید حتماً به صورت جدی پیگیری و نتیجه‌ آن به اطلاع مردم رسانده شود.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید