حجم بالای اطلاعات و اخبار غلط در شبکه های اجتماعی | اتاق خبر
کد خبر: 356394
تاریخ انتشار: 13 تیر 1395 - 15:19
یک روانشناس که تاثیرات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بر زندگی اشخاص را مورد مطالعه قرار داده است،شبکه های اجتماعی و اخبار غیر رسمی منتشر شده در این فضا را عامل یاس و ناامیدی در جامعه عنوان کرد.

اتاق خبر:  احمد ستایش در خصوص تاثیر شبکه های اجتماعی و اخبارهای غیر رسمی که به سرعت در این فضا منتشر می شود بیان داشت:حجم اطلاعات در شبکه های اجتماعی بسیار بالا است و رصد اخباری که ریشه ای واقعی ندارند موجب بدبینی و عدم اطمینان از آینده می شود که همین امر ریشه بسیاری از مهاجرت ها است.

بنیانگذار تکنیک های نوین خوش بینی تصریح کرد: حجمه اطلاعات درش شبکه های اجتماعی همواره باعث می‌شود افراد از نگاه ها و افکار واقع بینانه فاصله بگیرند و جامعه به سمتى گرایش پیدا کند که به هر شایعه اى بها داده و نسبت به آن واکنش نشان دهد، درحالی که همین امر نوعى شک و تردید را به جامعه تزریق و بسیاری را نسبت به آینده کشور ناامید می کند و همین امر زمینه مهاجرت نخبگان و متخصصان را فراهم خواهد کرد.

او در ادامه گفت: دولت، دستگاه های فرهنگی و تشکل های مردم نهاد باید بیش از پیش به مقوله خوش بینی توجه داشته باشند، چراکه سالهاست این موضوع به حاشیه کشیده شده و نیاز به آن امروز در جامعه، احساس می شود.

اودر ادامه تاکید کرد: نارضایتى شغلى، افزایش میزان افسردگى و استرس های روزانه، نشان از این دارد که خوش بینى در بین مردم کمتر شده و یا اینکه شناخت درستى از خوش بینى در جامعه وجود ندارند, موضوع خوش بینی مقوله ای ذهنی و نگرشی به موضوعات است و نوع نگاه افراد به مسائل میزان اهمیت آن را مشخص می کند، مهم آن است که ما یاد بگیریم در مواقعى که در نقطه تقاطع این افکار قرار میگیریم چه برخوردى با آن داشته باشیم، آن را نشانه سیاه بختی آینده ببینیم و یا فرصتی برای پیشرفت.

بنیانگذار تکنیک های نوین خوش بینی خاطر نشان کرد: در جهانی زندگی می کنیم که به لطف تکنولوژی تمامی اخبار و حوادث در کسری از ثانیه در اختیار نسل جوان قرار می گیرد و همین امر این افراد را در معرض ناملایمات قرار می دهد به همین دلیل باید چگونگی برخورد با مشکلات و دیدن نیمه پرلیوان را به آنها آموزش داد؛ موضوعی که حتی می تواند جزء واحدهاى درسى دانش آموزان قرار گیرد تا عزت نفس خود را افزایش دهند.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید