دستگاه‌های دولتی به کمک صادرکنندگان می‌آیند | اتاق خبر
کد خبر: 356400
تاریخ انتشار: 13 تیر 1395 - 16:39
همایش راهکارهای توسعه صادرات به روسیه با هماهنگی نهادهای ذی‌ربط، توسط بخش خصوصی در امسال با اولویت محصولات لبنی، مواد غذایی، کاشی و سرامیک و خدمات فنی و مهندسی برگزار خواهد شد.

به گزارش اتاق خبر، راضیه علیرضایی اظهار کرد: همچنین یک هیات تجاری متشکل از فعالان اقتصادی استان تا پایان امسال توسط بخش خصوصی به روسیه اعزام خواهد شد. وی اظهار کرد: در صورت صدور مجوز از سوی سازمان توسعه تجارت، پاویون ایران نیز در نمایشگاه بین‌المللی مواد غذایی در شهر سوچی روسیه با محوریت خراسان رضوی تشکیل می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تصریح کرد: در جلسه کمیته پایش صادرات استان مقرر شد نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی، اتاق بازرگانی، خانه صنعت و معدن، اتحادیه صادرکنندگان مصالح ساختمانی، نمایندگی وزارت امور خارجه و اداره کل استاندارد، برای شناسایی فرآیند بهبود و توسعه روابط و نیازهای حمایتی توسعه روابط در روسیه، مطالب مورد نیاز و برنامه‌های خود را برای طرح در کارگروه توسعه صادرات استان، ارائه کنند. علیرضایی خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه به منظور حضور موثر فعالان تجاری استان در بازار کشورهای ارمنستان و گرجستان، اعزام هیات تجاری به این کشورها به تصویب رسید. همچنین رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از تشکیل کارگروه ویژه توسعه روابط اقتصادی با روسیه با محوریت بخش خصوصی در خراسان رضوی خبر داد.

ناصر بهزاد اظهار کرد: این کارگروه با توجه به اینکه کشور روسیه به‌عنوان بازار جدید برنامه‌های صادراتی استان هدف‌گذاری شده، با حضور نمایندگان بخش خصوصی و دستگاه‌های دولتی تشکیل شده است. رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: در این راستا گسترش روابط تجاری با روسیه با اولویت مواد لبنی، محصولات غذایی، کاشی و سرامیک و خدمات فنی و مهندسی، مورد تاکید قرار گرفته است. وی با بیان اینکه حضور در بازار روسیه، نیازمند داشتن استانداردهای خاص این کشور است، ادامه داد: در این زمینه، باید با تشکل‌های بین‌المللی رایزنی داشته باشیم که به‌عنوان نخستین گام‌ها، در ملاقات با نایب‌رییس کنفدراسیون بین‌المللی صنایع روسیه(ICIE)، نسبت به تشکیل یک کارگروه منتخب از صنایع استان اقدام شود تا با کمک این کنفدراسیون، زمینه‌های همکاری مشترک برای نفوذ به بازار روسیه فراهم شود. بهزاد تصریح کرد: ۱۲ گروه تولیدی صنعتی منتخب استان در زمینه‌های تولید رب، محصولات لبنی، سیم و کابل، خشکبار، لوازم بهداشتی، کالای کودک، خدمات فنی و مهندسی، کاشی و سرامیک و محصولات چینی و ظروف اپال، برای مذاکره و همکاری با این کنفدراسیون اعلام آمادگی کرده‌اند. وی بیان کرد: در این دیدار، مقرر شد در زمینه ارزیابی فروش محصولات صنعتی استان، ارزیابی طرح‌های مشارکت، معرفی سرمایه‌گذار به منظور مشارکت در طرح‌های اعلامی از سوی این واحدهای منتخب، انتخاب شرکای تجاری برای فروش محصولات در بازارهای هدف و معرفی طرح‌های توجیهی اقتصادی برای واحدهای صنعتی استان به منظور مشارکت در سرمایه‌گذاری یا اجرای پروژه و ایجاد شو روم در کشور روسیه اقدام شود. بهزاد تاکید کرد: ICIE کنفدراسیونی بین‌المللی است که فعالیت آن در حوزه تجارت با روسیه، بلاروس، قزاقستان و اوکراین است و در تمام قاره‌های افریقا، آسیا، اروپا و امریکا فعال است که با عضویت شرکت‌های ایرانی در دپارتمان‌های مختلف این کنفدراسیون، زمینه حضور و نفوذ بخش خصوصی ایران در سایر کشورها فراهم خواهد شد. وی با اشاره به اینکه این کنفدراسیون دارای ۲۷ عضو از کشورهای مختلف، با زمینه فعالیت بانکی، سرمایه‌گذاری، نوآوری و نشان‌سازی بین‌المللی است، اظهارکرد: همچنین ۱۰ اتحادیه تجاری مختلف در حوزه کشورهای سی‌آی‌اس و اتحادیه اروپا و کشورهای بریکس در این کنفدراسیون فعال هستند که مقرر شده با این گروه‌های منتخب مذاکرات تکمیلی انجام دهند.

منبع: صمت

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید