بررسی حادثه سقوط اتوبوس سربازان در سه کمیسیون‌ مجلس | اتاق خبر
کد خبر: 356484
تاریخ انتشار: 14 تیر 1395 - 06:21
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از بررسی حادثه سقوط اتوبوس سربازان در کمیسیون‌های بهداشت و امنیت و عمران خبر داد.

اتاق خبر - بهرام پارسایی اظهار کرد:‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مشکلات سربازان از نظر مکان آموزشی ، کمیسیون عمران، مشکلات جاده‌ای و کمیسیون بهداشت  نحوه ارائه خدمات پزشکی در این سانحه را مورد بررسی قرار می‌دهند، همچنین اگر شکایتی به کمیسیون اصل 90 صورت گیرد موضوع در کمیسیون اصل 90 نیز پیگیری خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه بر اساس گزارشات ارائه شده راننده ، جاده و مستهلک بودن اتوبوس هر کدام درصدی مقصر شناخته شدند قطعا باید این موضوع به دقت بررسی شود که تکرار نشود. بر همین اساس ما اقدامات قانونی لازم را در مجلس در این باره انجام خواهیم داد تا شاهد تکرار حوادث تلخ در کشور نباشیم. البته منتظریم ارتش اداره راه و وزارت بهداشت نیز گزارش‌های خود را در این زمینه ارائه کند.

این عضو کمیسیون اصل 90 یاد آور شد : من معتقدم اگر چند سال پیش که اتوبوسهای اسکانیا در جاده‌ها آتش گرفتند این موضوع به طور جدی پیگیری می‌شد امروز شاهد وقوع این حوادث نبودیم. لذا ما موظف پیگیری این موضوع برای جلوگیری از تکرار آن هستیم.

پارسایی با اشاره به عیادت خود از مصدومین حادثه سقوط اتوبوس سربازان اضافه کرد:‌ 2 نفر از مصدومان حالشان وخیم بود و 3 نفر دیگر وضعیت خوبی نداشتند و مابقی اکثرا از بیمارستان مرخص شدند.

وی تصریح کرد : این حادثه تلنگری به همه مسئولین بود که جان مردم را جدی بگیرند و آمادگی پیشگیری از حوادث و برخورد با حوادث را داشته باشند. زیرا دردنیای امروز توجیهی ندارد که هموطنان ما به خاطر مستهلک بودن یک اتوبوس جانشان را به شکل گروهی از دست بدهند.

نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به اعزام مصدومین این حادثه به بیمارستان ترومای شیراز یادآو رشد: این بیمارستان ظرفیت پذیرش این تعداد مجروح را نداشته و برخی ازآنها را به بیمارستان نمازی اعزام کرده که همینک نشان می‌دهد ما آمادگی برخورد با سوانح را نداریم لذا این مسائل باید جدی گرفته شود ضعفها برطرف شود و مسولین به سهم خود جوابگو باشند که چرا آمادگی برخورد با این حوادث را ندارند.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید