جلسه اعضای شورا درباره طرح تملک هتل شهرداری گرگان بی نتیجه ماند | اتاق خبر
کد خبر: 356560
تاریخ انتشار: 14 تیر 1395 - 10:29
جلسه شورای اسلامی شهر گرگان به بحث بی نتیجه درباره طرح تملک هتل شهرداری واقع در ناهارخوران اختصاص یافت.

اتاق خبر: دویست و هشتاد و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر گرگان عصر شنبه به صورت علنی و با حضور اکثر اعضا، شهردار و برخی مدیران شهرداری و سازمان های تابعه در محل برگزاری جلسات رسمی برگزار شد.

زهرا نورا رئیس شورا در پیامی با اشاره به راهپیمایی روز جهانی قدس در روز گذشته از حضور پرشور شهروندان گرگانی قدردانی کرد و سپس به بیان مهم ترین اتفاقات تاریخی هفته جاری پرداخت.

سپس نوبت به نطق پیش از دستور رسید که وظیفه آن را اسدالله کبیر رئیس کمیته ورزش برعهده داشت. وی در نطق پانزده دقیقه ای خود به پنج موضوع اشاره کرد که نخستین محور سخنان وی ایجاد ایستگاه راه آهن برای مسافران گرگان به مشهد بود.

پنج محوری که ناطق شورا به آن اشاره کرد

کبیر مدعی شد شایعات حاکی از ایجاد ایستگاه مبدأ و مقصد در ایستگاه تازه تاسیس یامپی دارد و در صورت صحت این موضوع، ایستگاه گرگان متروکه خواهد شد. وی از مقامات استانی و شهرستانی درخواست کرد نسبت به این موضوع که مورد تاکید نماینده ولی فقیه در استان است، حساسیت به خرج دهند.

کبیر همچنین درباره تملک ملک هتل شهرداری در ناهارخوران که مالکیت فعلی آن مشخص نیست نیز به ایراد سخن پرداخت و خواستار بررسی و مطالعه بیشتر طرح در کمیسیون اداری مالی شورا شد.

جانمایی فضاهای ورزشی و پارک های حاشیه شهر، کمک مالی بیشتر سازمان فرهنگی ورزشی به هیئت های کم بضاعت و ضرورت تسریع در روند بازسازی ورودی شورای شهر گرگان دیگر مباحث مطرح شده از سوی رئیس کمیته ورزش و نامگذاری شورا بود.

آغاز مباحث درباره تملک هتل ناهارخوران

محور دوم نطق کبیر درباره تملک هتل شهرداری دستمایه مجادله و مباحثه سایر اعضا قرار گرفت. ابتدا حسین ربیعی که از موافقان واگذاری ملک است، به سخنان همکار خود واکنش نشان داد و وی را متهم به «خط گرفتن» از اعضای مخالف واگذاری نامید که البته اظهارات وی از سوی کبیر و نورا با واکنش همراه شد.

حسین صادقلو شهردار گرگان نیز توضیحاتی درباره لایحه مذکور ارائه و تاکید کرد شهرداری گرگان به اندازه سر سوزن در شهرسازی خطای قانونی مرتکب نمی شود. صادقلو همچنین اعضای شورا را فاقد صلاحیت اظهار نظر درباره مسائل شهرسازی و بارگذاری قلمداد کرد.

محمدابراهیم جرجانی هم با دفاع از سخنان شهردار گفت: ابتدا باید موضوع مالکیت ملک مشخص شود و سپس درباره واگذاری آن بحث کنیم.

انتقاد گرزین از تاخیر در ارائه لایحه به شورا

در ادامه علیرضا پزشکپور سخنگوی شورا به بیان دیدگاه خود پرداخت. پزشکپور بیان کرد: تملک زمین امری واجب است اما دغدغه ما این است که به سرنوشت گذشته پرداخت جریمه سنگین طرح های تله کابین و هتل ناهارخوران دچار نشود. آقای سخنگو همچنین در پاسخ به اظهارات شهردار که گفته بود اعضا درباره مسائل شهرسازی حق اظهارنظر ندارند به دفاع از جایگاه حقوقی شورا پرداخت.

ناصر گرزین عضو دیگری بود که از تاخیر مطرح شدن لایحه تملک زمین در صحن شورا انتقاد کرد. وی اظهار کرد: لایحه تملک ۶ هزار و ۳۸۲ متری در محور ناهارخوران از قیمت اولیه متری یک میلیون و هشتصدهزار تومان با رایزنی های متعدد به متری ۴۲۰ هزار تومان رسیده و سه هفته قبل با ۹ امضا به شورا آمده است اما سوالم این است که چرا در کمیسیون اداری مالی و در صحن هفته های گذشته مطرح نشده است؟

وی خواستار مشخص شدن هرچه زودتر تکلیف این لایحه شد و تاخیر روزانه آن را خسارت بار توصیف کرد. بر همین اساس لشکربلوکی مدیر سرمایه گذاری شهرداری توضیحاتی ارائه داد و از همراهی نکردن اعضا در راه پیگیری کسب مجوزهای لازم این طرح گلایه کرد.

محمدرضا سبطی ضمن بیان توضیحات مفصل و بیان دیدگاه های خود، تحلیل بلندمدت نطق کبیر را ناصواب دانست و از گرفته شدن وقت شورا با مباحث بی فایده سخن گفت.

اعتراض یوسفی به عدم ارائه گزارش کار اعضای موافق طرح

فائزه عبدالهی که پس از همکاران خود سخن می گفت بیان کرد: از هیچ کدام از اعضا، نظر کارشناسانه ای دریافت نکردم! به عقیده وی ابتدا باید بحث اصلی که درباره تملک هتل بوده مورد تصمیم گیری قرار بگیرد و سپس به رفع دغدغه های اعضا پرداخته شود.

علی اصغر یوسفی به عنوان آخرین عضو پشت تریبون رفت و به انتقاد از عدم بیان گزارش کار اعضایی که نسبت به تاخیر طرح لایحه در صحن گلایه داشتند، پرداخت. یوسفی همچنین در دفاع از اقدامات شهردار مدعی شد هیچ یک از قراردادهای منعقد شده در زمان صادقلو منجر به پرداخت خسارت نشده است.

پس از دوساعت بحث درباره لایحه خارج از دستور تملک هتل شهرداری واقع در ناهارخوران که بدون نتیجه و بی حاصل بود نوبت به قرائت نامه ها و لوایح رسید. بر این اساس ابتدا نامه های مربوط به سازمان های تابعه شهرداری مانند آتش نشانی، فرهنگی ورزشی، تاکسی رانی و اتوبوس رانی بررسی شد.

این جلسه پس از گذشت ۱۵۰ دقیقه از زمان آغاز، به کار خود پایان داد.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید