موضوع دریافتی ها سیاسی نشود | اتاق خبر
کد خبر: 356716
تاریخ انتشار: 13 تیر 1395 - 11:54
وزیر کشور مطرح کرد:
وزیر کشور با تاکید بر اینکه مساله دریافتی ها نباید سیاسی و جناحی شود، گفت: هر زمان موضوعی سیاسی و جناحی شد اصل موضوع از بین رفته و یا از مسیر اصلی منحرف شده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور روز یکشنبه در نشست خبری پایان سفر دو روزه به کرمان افزود: این مساله باید در مسیر قانونی مورد بررسی قرار گیرد و خواست همه مردم این است که همه دریافت ها شفاف و منطقی شود.
وزیر کشور بیان کرد: بسیاری از منابع و درآمدها از چرخه محاسبه خارج هستند و در درآمدهای کشور لحاظ نمی شوند.
وی افزود: یک موضوع در این زمینه تخلف است که این امر در هر دولت و توسط هر فردی انجام شود، باید با آن برخورد شود.
رحمانی فضلی تصریح کرد: بعد دیگر از مساله مربوط به خلاءهای قانونی است که این خلاءها باید برطرف شود و مجلس نیز این موضوع را مورد بررسی قرار داده است.
وی درباره برنامه های ویژه وزارت کشور برای استان کرمان در زمینه حل آسیب های اجتماعی گفت: آسیب های اجتماعی موضوع مهمی است و اهمیت آن از این جهت نیست که آمار ما از میانگین جهانی بیشتر است.
وی عنوان کرد: در استان کرمان در دو سال و نیم اخیر در حوزه مقابله، درمان و مبارزه با مواد مخدر گام های خوبی برداشته است.
وزیر کشور گفت: در جلسه شب گذشته پیشنهاد شد استان کرمان پایلوت مقابله با آسیب های اجتماعی باشد که اگر طرح مصوبی در این زمینه وجود داشته باشد، در این زمینه همکاری خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: وضعیت کرمان از وضعیت متوسط کشور بالاتر نیست و در همین حد نیز باید مقابله جدی با آسیب های اجتماعی صورت گیرد.
رحمانی فضلی ادامه داد: همه اختیارات رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به وزیر کشور داده شده و این اختیارات در حقیقت به استانداران داده شده است.
وی گفت: 50 مورد از اختیارات پیشنهاد و واگذار شده است و سه استان الگوی اقتصاد مقاومتی(آذربایجان شرقی - لرستان - کرمان) نیز پیشنهاداتی داده اند و در نظر داریم که آنها را بررسی کرده و در صورت امکان، این اختیارات را نیز واگذار کنیم.
حانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بیان کرد: برخی اختیارات قابل واگذاری نیستند اما اختیاراتی که قابل واگذاری باشند، واگذار خواهند شد.
وی درباره موضوع اتباع بیگانه نیز گفت: طرح ساماندهی اتباع بیگانه از اول فروردین ماه اجرایی شده است.
رحمانی فضلی با بیان اینکه رقم طرد سال گذشته تقریبا دو برابر سال قبل از آن بوده است تصریح کرد: جلسات بسیار خوبی با مسئولان افغانستان داشته ایم و اعتبارات مناسبی برای مرزها داده شده تا از بازگشت مجدد افاغنه نیز جلوگیری شود.
وی گفت: با دولت افغانستان نیز هماهنگ شده که افاغنه غیرمجاز به این کشور برگردانده شوند و به معنای آن نیست که این افراد نمی توانند در ایران باشند، بلکه باید به صورت قانونی وارد کشور شوند.
وزیر کشور با اشاره به اولین سفر خود در محدوده اقتصاد مقاومتی به کرمان، گفت: نشستی در تهران با استاندار کرمان داشته ام و وی طرح اقتصاد مقاومتی را تدوین کرده و ارائه داده اند که مورد قبول نیز واقع شده است.
وی به دستاوردهای سفر خود به استان کرمان اشاره کرد و افزود: بازدید از پروژه های اقتصاد مقانومتی، شرکت در شورای هماهنگی اقتصاد مقاومتی، نشست ویژه خبری در صدا و سیما و نشست با سرمایه گذاران در این سفر انجام شده است.
رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: در حوزه عمومی کردن بحث اقتصاد مقاومتی همه به ویژه رسانه ملی و سایر رسانه ها باید همکاری کنند و محور اصلی اقتصاد مقاومتی، مردم هستند.
وی در پاسخ به سئوالی درباره موضوع تقسیمات کشوری گفت: این موضوع از مسائل پیچیده و مشکل آفرین است.
وزیر کشور ادامه داد: دولت تدبیر و امید موضوع تقسیمات کشوری را به مدت دو سال رها گذاشته است زیرا مراکزی تحت عنوان شهر، بخش و شهرستان ایجاد شده بود.
وی گفت: در زمان حاضر قانون تقسیمات کشوری تغییر یافته و دولت از آن ایراداتی گرفته که بعد از اصلاح این ایرادات، دوباره به دولت ارائه می شود.
رحمانی فضلی افزود: دولت تصویب کرده هر جا می خواهد تقسیمات کشوری جدید ایجاد شود، باید سازمان مدیریت و برنامه ریزی تامین منابع آن را قبول کند.
وی گفت: در ایجاد تقسیمات کشوری جدید دو سازمان مدیریت و برنامه ریزی و راه و شهرسازی باید موضوع را تایید کنند.
نشست شورای اداری استان کرمان نیز امروز (یکشنبه) در دومین روز سفر وزیر کشور به کرمان برگزار شد.
همچنین امروز در نشست فعالان اقتصادی استان با حضور رحمانی فضلی مسائل و مشکلات پروژه های منطقه نمونه گردشگری خبر، منطقه گردشگری هنزاء، پالایشگاه پلاسما، طرح تیتانیوم کهنوج و پتروشیمی فجر کرمان مورد بررسی قرار گرفت.
وزیر کشور دیروز (شنبه) به منظور بررسی اقدامات استان کرمان در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی وارد کرمان شد و پس از پایان نشست خبری، قرار است به تهران بازگردد.
کرمان در سفر اردیبهشت ماه امسال رئیس جمهوری به این استان به عنوان سومین استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور معرفی شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید