کارگروه بررسی لایحه هوای پاک تشکیل شود | اتاق خبر
کد خبر: 356731
تاریخ انتشار: 14 تیر 1395 - 18:13
لاریجانی:
رئیس مجلس، کمیسیون کشاورزی را مامور بررسی لایحه هوای پاک و تشکیل کارگروه مشترک با دولت در این زمینه کرد.

اتاق خبر - علی لاریجانی در جلسه علنی روز یکشنبه پس از پایان گزارش معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: لازم است کمیسیون کشاورزی تلاش داشته باشد تا کارگروه مشترکی با دولت تشکیل و قوانین لازم را در حوزه محیط زیست به تصویب برساند.
وی با بیان اینکه لایحه هوای پاک از طرف دولت تقدیم مجلس شده است، افزود: لذا به نظر می‌ رسد کمیسیون کشاورزی باید این موضوع را دنبال کند تا هرچه سریعتر به نتیجه برسد.
لاریجانی اظهار داشت: رهبرمعظم انقلاب نیز درباره دیپلماسی محیط زیست پیش از این بیاناتی را داشته‌اند به ویژه راجع به ریزگردها که سازمان حفاظت محیط زیست با کمک وزارت امور خارجه و همکاران آقای ظریف مسئله ریزگردها را دنبال کنند، چرا که درگیری زیادی در برخی استان‌ها در زمینه ریزگردها وجود دارد.
وی همچنین با اشاره به موضوع زباله در کشور تصریح کرد: امروز مسئله زباله به یک موضوع عمومی تبدیل شده است، هم استان‌های شمالی و هم سایر استان‌های کشور با این موضع درگیر هستند در حالیکه در دنیا زباله به عنوان طلای کثیف در بخش انرژی و کود مورد استفاده قرار می‌گیرد.
رییس قوه مقننه تصریح کرد: لذا بهتر است در فضایی که ایجاد شده است کمک کنید که این امکان در کشور فراهم شود تا ما هم از زباله بهتر بتوانیم استفاده کنیم.
لاریجانی گفت: حمایت از سازمان حفاظت محیط زیست در امر استفاده بهینه از زباله‌های تولیدی، بسیار می‌تواند به حفظ محیط زیست کمک کند و اگر می‌توانستیم پهنه محیط زیست برای سرمایه‌گذاری در کشور را فراهم کنیم، اقدام بسیار شایسته‌ای بود.
وی تاکید کرد: لازم است سازمان حفاظت از محیط زیست درباره احیای تالاب‌های کشور تدابیر جدیدی را بیندیشد، مجلس در محیط زیست پشتیبان سازمان حفاظت از محیط زیست است.

ایرنا

9411

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید