۳.۹میلیون قطعه جوجه ریزی درکرمانشاه انجام شد | اتاق خبر
کد خبر: 357036
تاریخ انتشار: 15 تیر 1395 - 10:44
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: طی سه ماهه اول امسال ۳ میلیون و ۹۷۵ هزار قطعه جوجه ریزی در سطح دامداری های استان انجام شده است.

اتاق خبر: علیرضا حیدری به تشریح عملکرد اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه طی سه ماهه ابتدای امسال پرداخت و اظهار داشت: در طول این مدت ۲ هزار و ۸۷۸ مورد بازدید از واحدهای صنعتی و سنتی طیور استان در راستای پایش انواع بیماری ها انجام شده است.

وی با اشاره به انجام ۸۵۵ مورد نمونه برداری از طیور و سه هزار و ۴۲۶ آزمایش ضروری، ابراز کرد: طی سه ماهه ابتدای سال جاری ۲۹ میلیون و ۸۱۸ هزار و ۶۲۵ دز واکسن علیه انواع بیماری های طیور در استان توزیع و مصرف شده است.

حیدری تصریح کرد: در طول این مدت همچنین ۳۰۰ هزار متر مربع از اماکن پرورش طیور و ۲۱ هزار ۷۵۰ دستگاه خودرو  در استان علیه بیماری های طیور ضدعفونی شده است.

این مقام مسئول از انجام سه میلیون و ۹۷۵ هزار قطعه جوجه ریزی در طول سه ماهه ابتدایی امسال خبر داد و گفت: در این مدت ۹ کانون بیماری های طیور در استان شناسایی شده و در مدت مذکور علی رغم کاهش جوجه ریزی ها درصد شناسایی کانون های مبتلا به بیماری های طیور نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در سه ماهه اول سال گذشته، ۳۳ کانون بیماری های طیور در استان شناسایی شد، گفت: طی سال ۹۴،با تعداد  ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی، تعداد ۸۵ هزار قطعه طیور در استان تلف شدند.

به  گفته حیدری، طی سه ماهه اول سال جاری با  ۳ میلیون و ۹۷۵ هزار قطعه جوجه ریزی و شناسایی ۹ کانون بیماری طیور تعداد ۱۵ هزار و ۸۵۰ تلف شده و میزان تلفات در صنعت پرورش طیور نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

وی تأکید کرد: پرورش دهندگان طیور در استان کرمانشاه در راستای جلوگیری از بروز انواع بیماری ها  و کاهش تلفات لازم است اصول امنیت زیستی و دستورالعمل های بهداشتی قرنطینه ای را رعایت کرده و هرگونه تلفات غیر عادی را بلافاصله به نزدیکترین اداره دامپزشکی اطلاع دهند.

این مقام مسئول با اشاره به آغاز فصل گرما و احتمال شیوع انواع بیماری های مشترک بین انسان و طیور، از شهروندان خواست که از خرید مرغ زنده و کشتار های غیر مجاز آن جدأ خودداری کنند، چراکه احتمال انتقال بیماری به انسان به ویژه مسمومیت های غذایی از این طریق بسیار بالاست.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید