دست‌فروشان حاشیه آزادراه‌های استان زنجان ساماندهی شود | اتاق خبر
کد خبر: 357101
تاریخ انتشار: 15 تیر 1395 - 15:27
معاون استانداری زنجان:
معاون امور عمرانی استاندار زنجان با اشاره به موضوع توقف کوتاه مسافران در مسیر راه‌ها به ویژه بزرگراه زنجان_قزوین گفت: شاهد ارائه محصولات باغداران و فروش برخی مواد غذایی غیراستاندارد هستیم که این موضوع باید ساماندهی شود

اتاق خبر: جواد رحمتی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان اظهار‌ داشت: با بر‌طرف کردن موانع و رفع نواقص می‌توان خدمات مطلوبی برای گردشگران و مسافران فراهم آورد.

وی عنوان کرد: با افزایش ساعات کاری مراکز خدماتی در تعطیلات و اطلاع‌رسانی مناسب توسط ارگان‌های مرتبط از جمله شهرداری و استقرار هلال احمر در مکان‌های خاص در کنار علوم پزشکی و اورژانس می‌توان امکانات مناسبی برای مسافران ایجاد کرد.

معاون امور عمرانی استاندار زنجان با تاکید بر لزوم هوشیاری و انجام تمهیدات لازم برای جلوگیری از برخی اتفاقات مانند آتش‌سوزی اماکن تفریحی و پارک‌ها از سوی مسافران در جشنواره‌ها گفت: هلال احمر و مراکز مرتبط باید فضای خوبی را در حوزه گردشگری استان ایجاد کنند و سوانح را به حداقل برسانند.

وی بیان کرد: با کاهش مشکلات به ویژه در رسیدگی و ارزیابی اصناف در سال گذشته گزارش‌هایی وجود داشت که امیدواریم امسال کنترل و نظارت در قالب مشخص و استانداردی پیگیری شود.

رحمتی گفت: از موانع دیگر در حوزه مسافر و گردشگر بازدید از نماز خانه‌ها در کنار سرویس‌های بهداشتی است که باید از لحاظ کیفیت و پاکیزگی شود و بازدیدهای دوره‌ای به عمل آید.

معاون امور عمرانی استاندار زنجان با اشاره به موضوع توقف کوتاه مسافران در مسیر راه‌ها به ویژه بزرگراه زنجان_قزوین گفت: شاهد ارائه محصولات باغداران و فروش برخی مواد غذایی غیراستاندارد هستیم که این موضوع باید ساماندهی شود و با دادن فراخوان 3 ماهه و ایجاد غرفه و دادن حداقل تسهیلات مراکزی دایر شود تا به اقتصاد منطقه و عرضه خدمات به مسافران کمک شود.

وی گفت: این امکانات با همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و میراث فرهنگی استان می‌تواند نوآوری بزرگی در خدمت‌رسانی به مسافران شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به برنامه‌های سفر در این دانشگاه گفت: برنامه‌های علوم پزشکی حول سه محور تشدید نظارت‌های بهداشتی، استقرار پایگاه فوریت‌های مراکز پزشکی و مراکز اطلاع‌رسانی است.

علیرضا بیگلری گفت: امسال اولین سالی بود در تعطیلات نوروز در استان زنجان مورد تصادفی منجر به مرگ نداشتیم و از نیروی انتظامی استان تشکر می‌کنیم که با کنترل سرعت از حوادث ناگوار جلوگیری کرد.

وی از اضافه شدن 9 پایگاه به اورژانس استان خبر داد و گفت: با فرهنگ‌سازی می‌توان میزان حوادث را کاهش داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به ورود ناوگان جدید به آمبولانس‌های استان زنجان گفت: در رسیدن به آدرس تصادفات اورژانس استان توانسته از حدود 8 دقیقه داخل شهرها و 12 دقیقه در جاده‌ها عبور کند.

مدیر بهداشت استان زنجان نیز در این جلسه گفت: نمونه‌برداری و کنترل کیفی آب آشامیدنی، بازرسی هدفمند از مکان‌های حائز اهمیت و کنترل عوامل در تفرجگاه‌ها و نظارت و پیگیری فاضلاب و آب آشامیدنی، بازرسی از راه آهن و اتوبوس‌ها با تاکید بر عرضه بهداشتی مواد غذایی و تشدید نظارت‌ها بر پارک‌ها و مکان‌های زیارتی و بازرسی اماکن بین راهی از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه بهداشت استان زنجان است.

ناصحی عنوان کرد: در ارتباط با بازدید از مراکز بهداشتی در 3 ماهه اول سال جاری از واحدهای مواد غذایی 20 هزار و 415 مورد و اماکن عمومی 8 هزار و 82 مورد و 707 مورد طرح شکایت بوده است.

منبع: تسنیم

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید