دریافتی خود را به دستگاه‌های نظارتی اعلام کردم | اتاق خبر
کد خبر: 357117
تاریخ انتشار: 15 تیر 1395 - 16:47
اکبر ترکان اظهار کرد: حقوق و مزایای اینجانب از سال ۱۳۹۲ تاکنون به تمام دستگاه‌های نظارتی ابلاغ شده است. دریافتی من از تمام مدیران قبلی مناطق آزاد کمتر است.

اتاق خبر: رییس سازمان نظام مهندسی در نشست خبری که بعد از ظهر امروز برگزار شد، افزود: حقوق مدیران مناطق آزاد نیز به جز یک منطقه که حقوق بالای ۲۰ میلیون تومان دارد مدیران سایر مناطق زیر یک میلیون تومان دریافت می‌کنند.

رییس مناطق آزاد خطاب به خبرنگاری که وی را چند شغله خطاب کرد و رقم دریافتی وی را پرسید، با خنده گفت: با توجه به جوابی که دادم سوال شما مقداری جوسازی بود.

ترکان درباره‌ی چند شغله بودنشاش تصریح کرد: بنده چند شغله نیستم من رییس مناطق آزاد و مشاور رییس جمهور هستم. سازمان نظام مهندسی هم شغل محسوب نمی‌شود. تمام مسوولیت‌هایی همچون معاونت اجرایی رییس جمهور، معاونت امور بین‌الملل، دبیرخانه اجلاس عدم تعهد، شورای عالی ایرانیان از جمله سمت‌هایی بود که به بنده پیشنهاد شد و قبل از دوماه تمام این مسوولیت‌ها را به اشخاص دیگری واگذار کردم و آنها را نپذیرفتم.

وی همچنین اظهار کرد: در جریان انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی که ۲۶ و ۲۷ تیرماه در کیش برگزار می‌شود کاندیدا نمی‌شود و بدین ترتیب آخرین جلسه‌ای است که به عنوان سازمان نظام مهندسی در خدمت شما هستم.

رییس مناطق آزاد در پاسخ مبنی بر تخلف ۴۰ میلیارد تومانی در هیات مدیره دوره قبل سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت: هیات رییسه سازمان نظام مهندسی استان تهران بدون اطلاع هیات مدیره وقت دوره گذشته بخشی از منابع سازمان را نزد بانک سپرده‌گذاری کرده که این اقدام معمول است، اما تخلفی که صورت گرفته این است که هیات رییسه بدون تصویب هیات مدیره وقت از محل منابع سپرده‌گذاری شده، برای شرکتی که هیچ ربطی به نظام مهندسی ندارد تسهیلات گرفته است. این یعنی اختلاس یعنی استفاده از مال غیر برای استفاده‌های نابه‌جا.

ترکان افزود: اعضای سازمان نظام مهندسی در استان تهران مالک این پول هستند بدون این‌که مالکان مطلع باشند، سپرده‌گذاری شده البته سودش قرار بوده به نظام مهندسی برسد ولی این‌که به نفع شرکتی دیگر وام گرفته شود اقدامی است که نباید صورت می‌گرفته، آقای مهندس بی‌طرف گزارش این اختلاس را به دستگاه قضایی ارجاع کردند. همچنین موضوع به شورای انتظامی ارسال شده و هر کدام نقش خود را برای پیگیری انجام می‌دهند.

وی همچنین با اشاره به انتخابات این سازمان در روزهای 26 و 27 تیرماه در کیش اظهار کرد: امسال دوره سه ساله شورای مرکزی تمام می‌شود بنابراین آخرین جلسه‌ای است که در خدمت شما هستم هر سه سال یکبار هیات عمومی باید انتخابات را تجدید کند.

ترکان ادامه داد: امسال 117 نفر برای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کاندیدا شده‌اند که به تعداد دو برابر مورد نیاز انتخاب می‌شوند اسامی آن به وزیر راه و شهرسازی معرفی می‌شود و ایشان 25 نفر را به عنوان عضو اصلی و هفت نفر به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب می‌کنند.

رییس مناطق آزاد درباره‌ی آیین‌نامه کنترل ساختمان که وزارت راه و شهرسازی تنظیم کرده، گفت: سازمان‌های نظام‌ مهندسی استان‌ها با این آیین‌نامه مخالفند، چرا که به دلایلی همچون حذف مهندس ناظر با این آیین‌نامه مخالفند اما به هر حال این اقدام را دولت انجام داده در هیات وزیران در دست بررسی است.

وی با بیان این‌که امضاء‌فروشی در سازمان نظام مهندسی را رد نمی‌کند، عنوان کرد: امضاء‌فروشی اتفاق می‌افتد که من منکر آن نیستم، ولی بسیار نادر است و در شهرهای بزرگ انجام می‌شود. مطابق ماده 90 و 91 با نظارت سازمان نظام مهندسی با خطاها در استان‌ها به سختی برخورد می‌شود همچنین یک مرجع تحت نظر در شورای مرکزی داریم که موارد اختلافی را بررسی می‌کنند.

ترکان راهکار خود برای ریشه‌کن کردن رانت و فساد احتمالی در سازمان نظام مهندسی را گشایش اعتبار به نفع ناظر عنوان و تصریح کرد: آنچه در نظام‌های مهندسی موجب اشکال می‌شود جمع شدن پول در نظامات مهندسی مالکان مبالغی را پرداخت می‌کنند، ناظر را سازمان مهندسی تعیین می‌کند، پول به نظام مهندسی می‌رود و طی پنج قسط باید به مهندس ناظر داده شود. در این پول امکان وقوع فساد وجود دارد به همین دلیل پیشنهاد کردیم گردش پول را از سازمان‌های نظام مهندسی خارج کنند و پول را به حساب‌های سپرده بگذارند تا از آنجا به نفع ناظر گشایش اعتبار شود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید