عملکرد گریزمان در یورو بهتر از زیدان، بنزما و آنری | اتاق خبر
کد خبر: 357118
تاریخ انتشار: 15 تیر 1395 - 16:52
آنتوان گریزمان که نخستین حضورش در رقابت‌های یورو را سپری می‌کند، آمار بسیار بهتری نسبت به اسطوره‌های تیم ملی فوتبال فرانسه به جا گذاشته است.

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، آنتوان گریزمان چهارمین گل فرانسه را در دیدار یکشنبه شب برابر ایسلند به ثمر رساند تا در صدر برترین گلزنان یورو 2016 قرار بگیرد. گرت بیل، آلوارو موراتا، دیمیتری پایت و اولیور ژیرو نیز با سه گل پشت سر مهاجم فرانسوی قرار دارند.

بازیکن اتلتیکومادرید اکنون دومین گلزن برتر فرانسوی در یک تورنمنت اروپایی است. گریزمان علاوه بر بازی دیشب، گل پیروزی را برابر آلبانی و دو گل مهم را مقابل  ایرلند نیز  به ثمر رساند و با چهار گل پشت‌سر میشل پلاتینی قرار گرفت. پلاتینی در یورو 1984 توانست 9 گل به ثمر برساند و فرانسه قهرمان این رقابت‌ها شود. مهاجم پیشین تیم ‌ملی فرانسه در مرحله گروهی هفت گل را وارد دروازه حریفان کرد. او برابر بلژیک و یوگسلاوی هت‌تریک کرد. گل تعیین کننده‌ای را برابر پرتغال در نیمه نهایی به ثمر رساند و گل نخست دیدار فینال را وارد دروازه اسپانیا کرد.

پس از پلاتینی، برترین گلزنان فرانسوی در یک تورنمنت تیری آنری و زین الدین زیدان هستند. هر دو بازیکن سه گل به ثمر رساندند. در مجموع آنری 6 و زیدان پنج گل را وارد دروازه حریفان کردند. آنری در سال‌ 2000 که با قهرمانی فرانسه در هلند همراه شد، سه بار دروازه حریفان را باز کرد. زیدان نیز در سال 2004 گلزنی کرد. فرانسه در این بازی ها در مرحله یک چهارم نهایی مغلوب یونان شد. 

کریم بنزما، غایب یورو 2016 در 6 بازی تورنمنت‌های پیشین، گلی به ثمر نرسانده است. مهاجم رئال‌ مادرید در یورو 2008 و 2012 به میدان رفته بود اما گلی نزد. دیوید ترزگه نیز در دو دوره حضورش در یورو تنها سه گل به ثمر رساند.

انتهای‌ پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید