چهار دیپلمات ایرانی در بازداشت صهیونیست ها هستند | اتاق خبر
کد خبر: 357132
تاریخ انتشار: 14 تیر 1395 - 18:03
سفیر ایران در بیروت مطرح کرد:

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا،  محمد فتحعلی سفیر ایران در بیروت در یک سخنرانی به مناسبت سالروز ربوده شدن چهار دیپلمات ایرانی در بیروت گفت: برادران دیپلمات ما که در زمان حمله رژیم صهیونیستی به لبنان در سال ۱۹۸۲ ربوده شده بودند هم‌چنان از آن تاریخ تا کنون در دست صهیونیست‌ها هستند. علاوه بر این تمامی اطلاعات دریافتی نشان می‌دهد که این دیپلمات‌ها در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دارند.

وی ادامه داد: تجربه ثابت کرده است که تمام خواسته‌های بشر دوستانه ما با این دشمن که چیزی جز زبان زور و مزاحمت نمی‌فهمد بی‌نتیجه می‌ماند اما ما ناامید نمی‌شویم و باز هم این مسأله بزرگ انسان‌دوستانه را پی‌ گیری می‌کنیم تا زمانی که حقایق فاش شود و این عزیزان به آغوش خانواده و وطن بازگردند.

فتحعلی تاکید کرد: شواهد و قرائن حاکی از آن است که این دیپلمات‌ها به دست مزدوران صهیونیستی ربوده شده‌اند. ایران از دبیرکل سازمان ملل، صلیب سرخ و نهادهای ذی‌ربط حقوق بشری می‌خواهد تا وظایف قانونی‌شان را انجام دهند و برای آزادی دیپلمات‌های ایرانی بر رژیم صهیونیستی فشار بیاورند.

وی هم‌چنین آزادی تمام اسرای در دست رژیم صهیونیستی به ویژه دیپلمات‌های ایرانی را خواستار شد.

سفیر ایران در لبنان تصریح کرد: ایران هم‌چنان برخواسته خود برای تشکیل یک کمیته حقیقت‌یاب برای مشخص شدن تمام جزئیات این ماجرا و دستگیری و مسئول دانسته شدن تمام عاملان این حادثه تاکید دارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید