عاقبت بنز در ایران+تصاویر | اتاق خبر
کد خبر: 35716
تاریخ انتشار: 16 دی 1391 - 09:24

بنز حالابا تمام دلبستگي مردم ايران به آن و با تمام خواستش براي باقي ماندن در ايران رفتنی می شود.خودرويي كه شايد مدل سواري آن نماد ثروتمندان در ايران باشد.این عاقبت بنز در ایران است.

پویا دبیری مهر:اینجا تهران،خیابان ولیعصر،نبش اسفندیار.سال ها خودروی شماره یک آلمانی ها در این منطقه از تهران نمایندگی داشت و آرم و نشان "بنز" همیشه اینجا چشم نوازی می کرد.

دیر زمانی نبود که پوستر اتومبیل‌های شاسی بلند «پاجرو» بر دیوار نمایشگاه‌های خودرو نصب بود، اما دیری هم نگذشت که نه آن خودروهای قدیمی، بلکه گرانقیمت‌ترین‌هایشان در اتوبان‌های پایتخت ایران خودنمایی کردند. به همین نسبت دیگر برند‌های معروف نیز در بخش‌های مختلف تجاری اعم از خودرو،به قلب ایران رسیدند اما برخی از آنها ماندگار نماندند.­

نصب بیلبوردهای بزرگ تبلیغاتی شرکت‌های «بنز» و «بی‌ام و» و «لکسوس» در سال های اخیر، چشم‌ها را خیره کرد. افتتاح فروشگاه‌های تولید لباس معروف جهان چون «بنتون»، «نایک»، «پوما»، «تامی» و «آدیداس» در شهر‌های ایران نیز، از نشانه‌های هجوم برند‌های معروف بین‌المللی به ایران بود؛ هجومی که به دلیل بازار مصرفی در ایران قابل تحلیل بود، اما تداوم سرمایه‌گذاری و ماندن در جای نخست، چندان پایدار نماند.

برند‌ها و مارک‌های معروف دیگر میلی به آن تبلیغات پر فروغ سال‌های گذشته را ندارند و دیگر از بیلبورد بزرگ «بنز» در اتوبان چمران خبری نیست. گرچه بخشی از این کاهش تبلیغات و افول سرمایه‌گذاری در بخش‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی مربوط به بحران اقتصادی جهان و کاهش ارزش سهام شرکت‌هایی است که از نام و نشان تجاری برخوردارند، اما بی‌شک بی‌رغبتی سرمایه‌گذاری شرکت‌های صاحب نام در بخش‌های صنعتی و تجاری اقتصاد ایران از سوی دولت و سرمایه‌داران ذی نفوذ ایرانی که در پس پرده همه چیز را تحت کنترل دارند، سبب شده است تا مارک‌ها و برند‌های معروف عطای کسب و کارشان در ایران را به لقایش بفروشند و شال و کلاه کنند و کوله پشتی به پشت، از ایران هجرت کنند.

شرکت ستاره ایران (سهامی خاص) نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش خودروهای سواری مرسدس بنز در ایران نیز که در سال 2003 فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون بزرگترین پایگاه فروش و خدمات پس از فروش محصولات شرکت دایملر در ایران است مرکز اصلی این شرکت در تهران را تعطیل کرده است .

تغییر روزانه قوانین صادرات و واردات و اعمال سلیقه در شیوه‌های تجارت نیز یکی از دلایل خروج برندها از ایران است. کمبود نقدینگی برای خرید کالاهای مصرفی در ایران نیز یکی دیگر از دلایلی است که کارشناسان اقتصادی آن را از دلایل عدم تمایل ماندن برندها در ایران می‌دانند.

بی‌رغبتی سرمایه‌گذاری شرکت‌ها،سبب شده است تا مارک‌ها و برند‌های معروف عطای کسب و کارشان در ایران را به لقایش ببخشند.حالا از بنز فقط بنزهای کلاس سی 200 پلیس مانده است که روزگاری سردار چشم آبی با فرمولی اقتصادی برای پلیس به ارمغان آورد و بنزهایی که از مبادی ورودی وارد کشور می شوند و به بنزهای "وارداتی" مشهور هستند.

سهم بنز در ایران

شايد سال ها پيش وقتي محمدرضا پهلوي، بخشي از سهام بنز را با پول مردم ايران براي خانواده اش خريد، كسي فكرش را هم نمي كرد كه سه دهه بعد سال بعد مرسدس بنز دفترش را در ايران تعطيل كند؛ دفتري كه حتي در سال هاي جنگ تحميلي هم تعطيل نشد، دفتري كه يكي از بزرگ ترين فروشندگان خودروهاي رنگارنگ به دولت ايران بوده؛ از آمبولانس و ماشين پليس و بنز هاي ضدگلوله گرفته تا نفربرهاي جنگي، خودروهاي حمل موشك، كمپرسي، كاميون كشنده و حتي خودرو هاي حمل جنازه. بنز و ستاره اش آشنا ترين اسم براي هر ايراني است؛ اسمي كه حتي كساني كه كمترين علاقه اي به اتومبيل ندارند هم با آن آشنا هستند و آن را نماد آلمان مي دانند.

بنز از کجا آمد؟

برخلاف تصور اكثر مردم ايران كه فكر مي كنند با توليد پيكان صنعت خودرو ايران و ايران خودرو جان گرفته، صنعت خودرو ايران با توليد بنز پا به عرصه ظهور گذاشته است. ايران خودرو قبل از آنكه خبري از توليد پيكان باشد در سال 1342 اتوبوس 302 مرسدس بنز را مونتاژ مي كرد.

در كنار ايران خودرو هم شركت خاور، كاميون بنز را توليد مي كرد. اما حال اين آشنا ترين برند خودرويي براي هر ايراني پس از نيم قرن كار دفترش را در ايران تعطيل مي كند. البته پس از تعطيلي دفتر بنز اطلاعاتي از گذشته اين شركت در ايران در حال روشن شدن است. سال ها بود كه گفته مي شد ايران بخشي از سهام بنز را پيش از انقلاب خريده است و پس از انقلاب بنز به جاي سهامش چهار هزار ماشين پليس به ايران داده اما در حقيقت اين گونه نبوده است.

پيش از انقلاب، و در دهه 70 ميلادي با بروز بحران مالي در غرب، بنز با مشكل مواجه مي شود و رو به ورشكستگي مي رود. در اين شرايط دولت ايران سعي مي كند 30 درصد از سهام بنز آلمان را بخرد. با اين كار مديريت شركت مرسدس بنز در اختيار ايران قرار مي گرفت اما دولت آلمان براي جلو گيري از اين موضوع خود اقدام به خريد سهام مرسدس بنز مي كند تا مالكيت اين شركت از دست آلمان ها خارج نشود.

البته پس از اين اتفاق محمدرضا پهلوي با پول ملت ايران بخشي از سهام بنز را براي خانواده اش مي خرد.شاه ايران در اواخر حكمراني اش مدل معروف كلاس G را كه شاسي بلندي متوسط است براي ارتش ايران سفارش مي دهد. شركت بنز بنا به درخواست شاه ايران شروع به طراحي اين مدل مي كند كه انقلاب رخ مي دهد. مرسدس بنز هم مدل G را به جاي ارتش ايران تحويل نيرو هاي ناتو مي دهد.

تعطیلی موقت بنز پس از انقلاب

البته پس از انقلاب مرسدس بنز همچنان همكاري خود را با ايران ادامه مي دهد. اين شركت تنها در جنگ تحميلي به مدت دو ماه و آن هم به صورت موقت دفترش را در تهران تعطيل مي كند. كاميون هاي توليدي اين شركت يكي از اصلي ترين وسايل حمل نيرو در سال هاي جنگ تحميلي بوده است؛ خودرو هايي كه به صورت مستقيم يا غيرمستقيم از بنز آلمان تامين شده بود.

اوج تعامل مرسدس بنز به دو دوره تاريخي در ايران بازمي گردد كه يكي پيش از انقلاب و ديگري طي هشت سال دولت اصلاحات است. پيش از انقلاب مرسدس بنز جديد ترين مدل هايش را در ايران توليد مي كند و حتي براي افزايش سهم ساخت داخل، 30 درصد از سهام موتور سازي تبريز «ايدم» را مي خرد. با اين كار عملاً موتور هاي بنز در ايران توليد و به بنز آلمان صادر مي شدند.

فروغ ستاره بنز در ایران

بنز قصد داشته با توليدات ايران بازار قاره آسيا و بخشي از آفريقا را تامين كند. مابين سال هاي 1376 تا 1384 بنز دوباره مدرن ترين محصولاتش را در ايران توليد مي كند و براي توليد سواري مرسدس بنز كلاس E و C با شركت ايران خودرو به توافق مي رسد.

اين شركت در سال 1382 براي فروش و خدمات پس از فروش بنز هاي سواري شركت ستاره ايران را كه تمام سهامش در اختيار بنز آلمان بود تاسيس مي كند. با توليد مرسدس كلاس E در سال 1385 ساخت بنز سواري در ايران آغاز مي شود. اما توليد كلاس C در ايران هيچ گاه عملي نمي شود. در سال 1386 با ايجاد تنش هاي سياسي بين ايران و آلمان و همچنين بحث كاهش هزينه در دايملر بنز، دفتر اين شركت با تعديل گسترده نيرو در ايران مواجه مي شود و دو طبقه معروف برج سايه كه عملاً مانند سفارتخانه آلمان بخشي از خاك اين كشور محسوب مي شد، فروخته مي شود.

شركت بنز در ادامه سهام ستاره ايران را در مقابل حدود يك ميليون دلار به ايران خودرو مي فروشد و با اين كار توليد سواري بنز در ايران كمرنگ و كمرنگ تر مي شود. با بروز تنش بين دو كشور توليد كاميون هايي با ظرفيت بيشتر از 20 تن و سه محور در ايران متوقف مي شود.

وي علت اين كار را زيان ده بودن كارخانه عنوان مي كند اما برخي كارشناسان كاهش روابط سياسي را دليل اصلي ماجرا مي دانند. چند ماهي از اين تصميم نمي گذرد كه فروش كاميون بنز به ايران از طرف بنز ممنوع مي شود و پس از آن اين شركت به كارمندانش اعلام مي كند تا پايان سال 2010 دفتر بنز در ايران براي هميشه بسته خواهد شد.

جالب آنكه بزرگ ترين معامله بنز با ايران پيش از اين تصميم فروش 60 خودرو تشريفاتي بنز به رياست جمهوري ايران بوده است. با تعطيلي دفتر بنز در ايران واردات مستقيم بنز سواري به ايران قطع مي شود و بنز هم به ايران ديگر قطعه نمي فروشد و عملاً تمام خودروهاي عمومي ايراني مانند آمبولانس و خودروهاي پليس و آتش نشاني با مشكل خدمات پس از فروش مواجه مي شوند. ايران خودرو ديزل بزرگ ترين شريك تجاري اش را هم از دست مي دهد و توليد كاميون هاي مدرن بنز در اين شركت قطع مي شود.

بنز حالابا تمام دلبستگي مردم ايران به آن و با تمام خواستش براي باقي ماندن در ايران رفتنی می شود.خودرويي كه شايد مدل سواري آن نماد ثروتمندان در ايران باشد.این عاقبت بنز در ایران است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید