ابراز احساسات هنرمندان به خبر درگذشت کیارستمی | اتاق خبر
کد خبر: 357250
تاریخ انتشار: 16 تیر 1395 - 02:14
همزمان با اعلام خبر درگذشت عباس کیارستمی کارگردان شهیر ایرانی، هنرمندان خارجی و داخلی با اعلام پیامهایی در صفحات شخصی خود در توییتر نسبت به این خبر ابراز احساسات کردند.

اتاق خبر - ژان لوک گدار کارگردان، فیلمنامه نویس و منتقد سینمایی فرانسوی-سوییسی که یکی از کارگردانان نامی موج نوی فرانسه به شمار می رود در صفحه شخصی خود آورد: سینما با گریفیث شروع و با عباس کیارستمی تمام می شود.
اصغر فرهادی کارگردان مطرح سینمای ایران نیز در مصاحبه با گاردین گفت: با شنیدن خبر درگذشت کیارستمی، شوکه شده ام.
فرهادی افزود: دنیا مرد بسیار بسیار بزرگی را از دست داده است.
محمدعلی کشاورز بازیگر و هنرمند پیشکسوت ایران نیز با حمله کوتاه «رفیق 30 ساله ؛ اعتبار سینمای ایران خداحافظ » نسبت به این خبر واکنش نشان داده است.
واکنش پرویز پرستویی به مرگ عباس کیارستمی نیز جالب بود .
پرستویی در توییتی آمرده است: او همانند علی حاتمی بدون جایگزین خواهد بود.
رامبد جوان نیز در واکنش به این خبر آورده است: جهان بدون امثال کیارستمی سخت میشه.
مهناز افشار نیز با جمله کوتاه «خبرت خرابتر کرد جراحت جدایی» در صفحه توییتر خود آورد: باورکردنی نیست آقای کیارستمی خیلی زود بود برای ما، سینمای ما و ایران ما که دیگر شما را نداشته باشیم.
همچنین فدراسیون هندبال درگذشت فیلمساز مولف و شهیر ایران؛ عباس کیارستمی؛ تنها کارگردان ایرانی برنده نخل طلای کن و خالق فیلم های ماندگار خانه دوست کجاست و طعم گیلاس را تسلیت گفت.
عباس کیارستمی روز دوشنبه در سن 76 سالگی در پاریس درگذشت.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) نیز درگذشت این هنرمند شهیر را به خانواده آن مرحوم و جامعه هنری سینمایی ایران تسلیت می گوید.
هنوز از مراسم تشییع و محل تدفین کیارستمی خبری منتشر نشده است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید