سیل جمعیت مومن و روزه دار در حال حرکت به مصلی تهران | اتاق خبر
کد خبر: 357457
تاریخ انتشار: 16 تیر 1395 - 23:57
مردم نمازگزار تهران از ساعات ابتدایی امروز چهارشنبه به سمت مصلای امام خمینی (ره) حرکت کرده اند تا نماز عید فطر خود را به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه کنند.

به گزارش اتاق خبر، نماز عید سعید فطر ساعت هشت صبح امروز (چهار شنبه) به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلای امام خمینی(ره) تهران اقامه می شود و جمع کثیری از مردم از ساعات ابتدایی در حال حرکت به طرف مصلای امام خمینی (ره) محل برپایی این مراسم هستند.
برای سهولت دسترسی همه 10 درب مصلی به روی نمازگزاران باز خواهد بود، درب های 17، 18 و 20 در شمال در ضلع رسالت قرار دارد و در ضلع شرقی خیابان شهید قنبرزاده درب های 12، 13 و 14 موجود است، در ضلع جنوبی خیابان شهید بهشتی درهای 1و 2 واقع شده است و در ضلع غربی خیابان پاکستان درهای 23 و 24 قرار دارد که می تواند مورد استفاده نمازگزاران قرار گیرد.
ستاد نماز جمعه تهران و ستاد نماز عید فطر گفت: برابر اعلام واحد حمل و نقل شهری از ساعت 5 صبح؛ 2 هزار دستگاه اتوبوس از میادین اصلی شهر، نمازگزاران را به مصلا منتقل می کند همچنین مترو نیز از مسیرهای مختلف در خدمت شهروندان تهرانی است.
نمازگزاران اطمینان خاطر داشته باشند که سرویس های حمل و نقل فعال خواهند بود و در مسیر برگشت آخرین نفرات را نیز به مقصد خواهند رساند.
کمیته پشتیبانی ستاد برگزاری نماز با همکاری شهرداری تهران بسته های پذیرایی برای نمازگزاران تدارک دیده اند که بعد از برگزاری مراسم در مسیر برگشت تقدیم نمازگزاران می شود، همچنین کمیته فرهنگی نیز بسته فرهنگی آماده کرده است که تقدیم نمازگزاران می کند، همچنین کمیته امداد و درمان واحدهایی را برای افراد نیازمند به درمان و اورژانس تدارک دیده است.
ستاد برگزاری نماز عید فطر تهران نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد: مصلای تهران از ساعت پنج آماده استقبال از نمازگزاران خواهد بود.
طبق این گزارش، شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه و همچنین متروی تهران مسیر رفت و برگشت را به صورت رایگان در خدمت نمازگزاران خواهند بود.
در اطلاعیه ستاد برگزاری نماز عید فطر تهران آمده است: از نمازگزاران تقاضا می شود در محدوده مصلای برای انتخاب مسیر از تابلوهای راهنما و عوامل انتظامات بهره گیری کنند.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید