پیشتازی کلینتون نسبت به ترامپ | اتاق خبر
کد خبر: 357462
تاریخ انتشار: 17 تیر 1395 - 00:25
یک نظرسنجی تازه که نتایج آن روزسه شنبه انتشار یافت نشان از افزایش برتری 13 درصدی هیلاری کلینتون نامزد دمکرات ریاست جمهوری نسبت به دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه خود دارد.

به گزارش اتاق خبر، نظرسنجی انجام شده در روزهای اول تا پنجم ژوئیه شامل پاسخ هایی است که عمدتا در تعطیلات آخرهفته پیش از رای سه شنبه اف بی آی در مورد مجرم نبودن کلینتون به دلیل استفاده از یک سرور شخصی جمع آوری شده است.
این نامزد مورد تصور دمکرات ها در نظرسنجی قبلی رویترز و موسسه ایپسوس ، 9 درصد از ترامپ بازرگان نیویورکی پیش بود.
در نظرسنجی تازه 46 درصد از رای دهندگان احتمالی از کلینتون و 33 درصد از ترامپ حمایت کردند. بیست و دو درصد نیز گفتند که از هیچیک از این دو نامزد پشتیبانی نخواهند کرد.
درطول مبارزه انتخاباتی ، موضوع استفاده کلینتون از یک سرور ایمیل شخصی در دوران تصدی وزارت خارجه بر این مبارزه وی سایه افکنده بود. طی چند ماه گذشته ، وی هزاران صفحه از ایمیل خود را در اختیار بازجویان قرار داد و به دفعات مورد بازخواست قرار گرفت.
کلینتون بارها گفته است که هرگز در سرور خصوصی خود اسناد طبقه بندی شده ارسال یا دریافت نکرده است. با این حال ، اعتماد رای دهندگان به وی ظاهرا کمتر شده بود.
در اوایل مه ، 63 درصد از امریکایی ها از جمله 36 درصد از دمکرات ها گفتند : گمان نمی کنند که کلینتون 'صادق و راستگو' باشد.

منبع: ایرنا

95102

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید