بزرگترین مرکز دیالیز خوزستان در دزفول بهره برداری شد | اتاق خبر
کد خبر: 357466
تاریخ انتشار: 17 تیر 1395 - 00:39
بخش دیالیز مرکز خیریه درمانی امام حسن مجتبی(ع) دزفول با ظرفیت 30 تخت دیالیز به عنوان بزرگترین مرکز دیالیز استان خوزستان سه شنبه شب در دزفول به بهره برداری رسید.

به گزارش اتاق خبر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در حاشیه افتتاح بخش دیالیز مادر هزینه ساخت این بخش را 35 میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: این بخش به صورت مشارکتی توسط دانشگاه علوم پزشکی دزفول و خیران این شهرستان در مساحت هزار و 100 مترمربع در مرکز درمانی امام حسن مجتبی(ع) دزفول به بهره برداری رسید.
یوسف پریدار اظهار کرد: 80 درصد تامین اعتبار ساخت و تجهیز این مرکز توسط خیران و 20 درصد با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول ادامه داد: تعداد تخت های دیالیز مورد نیاز دزفول تا 10 سال آینده 60 تخت است که با افتتاح این مرکز نیمی از این نیاز تامین شد.
وی با سنگین توصیف کردن هزینه های درمانی ادامه داد: دولت به تنهایی قادر به تامین هزینه های درمانی کشور نیست و مشارکت خیران در کاهش این هزینه ها بسیار اثرگذار است.
مدیر مرکز خیریه درمانی امام حسن مجتبی(ع) نیز در حاشیه این افتتاحیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بخش دیالیز این مرکز را بزرگترین مرکز دیالیز در خوزستان و یکی از بزرگترین مراکز دیالیز کشور از نظر وسعت و تعداد تخت اعلام کرد و گفت: این مرکز روزانه توانایی خدمت رسانی به 75 تا 80 بیمار در دو نوبت کاری را دارد.
محمدرضا اسماعیل چگنی افزود: پیش از این بیماران در بخش دیالیز بیمارستان بزرگ دزفول با 22 تخت در سه شیفت مراحل درمانی خود را طی می کردند که با افتتاح این مرکز تمام بخش دیالیز بیمارستان بزرگ دزفول به مرکز درمانی امام حسن مجتبی(ع) منتقل و هشت تخت به ظرفیت آن افزوده شد ضمن اینکه در هفته های آینده نیز هفت تخت دیگر به این مجموعه افزوده می شود.
وی اظهار کرد: این بخش از نظر مساحت نیز چهار برابر بخش دیالیز بیمارستان بزرگ دزفول است.
مدیرعامل انجمن بیماران مبتلا به سرطان دزفول ویژگی بارز مرکز درمانی امام حسن مجتبی(ع) را رایگان بودن تمام خدمات درمانی آن اعلام کرد و گفت: پیش از این بخش شیمی درمانی و رادیوتراپی این مرکز به بهره برداری رسیده که با افتتاح بخش دیالیز این مرکز درمانی روزانه 150 بیمار از خدمات این مرکز به صورت رایگان استفاده می کنند.
چگنی افزود: بیشترین کمک برای ساخت این مرکز توسط خانواده مربوطی از نیکوکاران دزفول و به نام مرحومه بانو شازده نصیریان پرداخت شده به همین خاطر نام بخش دیالیز مادر برای آن انتخاب شده است.
حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول نیز در حاشیه این مراسم خیران دزفول را مایه سرافرازی این شهرستان در عرصه های مختلف دانست و گفت: کمک خیران، مدیریت خوب مرکز درمانی امام حسن مجتبی(ع) و پشتیبانی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی دزفول رقم زننده این خدمت ارزنده است.
عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی نیز با تجلیل از نقش خیران این شهرستان در توسعه فضاهای آموزشی و درمانی به خبرنگار ایرنا گفت: دزفول کانون خیران بزرگی است که خدمات ارزنده ای را تا ابد به یادگار گذاشتند.
دزفول بیش از 100 بیمار دیالیزی دارد که با راه اندازی این مرکز علاوه بر بیماران دزفول، بیماران شهرهای شمالی خوزستان و جنوبی استان های لرستان و ایلام نیز از خدمات این مرکز بهره مند می شوند.
گام نخست مرکز درمانی امام حسن مجتبی(ع) دزفول به عنوان بزرگترین مرکز شیمی درمانی و پرتو درمانی خیریه کشور مرداد ماه پارسال با حضور سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداست، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری رسید.
این مرکز به عنوان یکی از مجهزترین مراکز رادیوتراپی در جنوب غرب کشور، در زمینی به مساحت سه هزار و 600 متر مربع و زیربنای سه هزار متر مربع ساخته شده است.
تا کنون افراد خیر و نوعدوست دزفول برای ساخت و تکمیل این مرکز بیش از 260 میلیارد ریال کمک کرده اند.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید