مقاومت قانونگذاران اروپا در برابر درخواست انگلیس برای معرفی کمیسر جدید | اتاق خبر
کد خبر: 357474
تاریخ انتشار: 17 تیر 1395 - 01:11
منابع اتحادیه اروپا روز سه شنبه گفتند که دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس پیشنهاد کرده است ، ' جولیان کینگ ' سفیر این کشور در فرانسه به عنوان عضو جدید کمیسیون اروپا معرفی شود ولی با مقاومت قانونگذاران اتحادیه اروپا روبرو شده است .

به گزارش اتاق خبر، جاناتان هیل کمیسر فعلی انگلیس در پانزدهم ژوئن به دنبال استعفا از این سمت خود در پی رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه کناره گیری خواهد کرد.
کامرون نیز که خود پس از آن که حزب محافظه کارش رهبر جدیدی را در ماه سپتامبر انتخاب کند، کنار خواهد رفت ، هفته پیش گفته است که هدف وی پرکردن جای هیل در اسرع وقت است.
کینگ که در سال 2008 تا 2009 رئیس کارکنان کمیسیون اروپا ممکن است، تنها گزینه کامرون نباشد.
اما به گفته منابع آگاه در قوه مقننه اتحادیه اروپا ، قانونگذاران می توانند مادام که انگلیس نتواند خود را به شروع یک فرایند فشرده و دو ساله برای خروج ملزم سازد و از اطلاعیه رسمی در مورد این که در حال خروج از اتحادیه است، خودداری ورزد ، مانع از هرگونه انتصاب شوند.
یک دستیار شخصیت ارشد پارلمان اروپا به رویترز گفت :' ما تنها می توانیم به همان دوز و کلک بازی کامرون روی آوریم .
مقامات انگلیس از اظهار نظر در مورد جاناتان کینگ خودداری کرده و تنها به اظهار نظر هفته پیش کامرون در مورد معرفی یک کمیسر جدید اشاره کردند. هنوز امکان تماس با کینگ میسر نشده است.
این کمیسیون که بازوی اجرایی اتحادیه اروپا است، گفت که انگلیس مادام که به عنوان عضو اتحادیه اروپا باقی بماند، می تواند کمیسر جدیدی انتخاب کند.
با این حال ، خشم فزاینده در اروپا از امتناع کامرون از شروع فرایند جدایی براساس ماده 50 پیمان اتحادیه اروپا به معنای آن است که پارلمان اروپا عجله ای برای تایید یک کمیسر جدید انگلیس یا هر سمتی که آن شخص ممکن است تا خروج انگلیس داشته باشد ، ندارد.
یک منبع دیگر پارلمانی با اشاره به این که ' چون انگلیس وظیفه خود را در مورد ماده پنجاه دقیقا انجام نمی دهد ، من انتظار ندارم در آینده نزدیک اتفاقی بیفتد.
وی خاطرنشان کرد که هفته آینده وقت استراحت تابستانی پارلمان اروپا خواهد بود.
کامرون گفته است که تصمیم گیری در مورد ماده 50 را به جانشین خود محول خواهد کرد.

منبع: ایرنا

95102

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید