اسپوتنیک از افزایش ارسال سلاح و تجهیزات نظامی از سوی عربستان به مارب یمن خبر داد | اتاق خبر
کد خبر: 357482
تاریخ انتشار: 17 تیر 1395 - 01:45
خبرگزاری اسپوتنیک از افزایش و تسریع ارسال محموله های سلاح و تجهیزات نظامی از سوی عربستان به مارب یمن خبر داده است.

اتاق خبر- این خبرگزاری به نقل از یک منبع نظامی یمنی گزارش داد: این محموله های سلاح و نیرو برای نیروهای هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس دولت مستعفی و فراری یمن در مارب ارسال شده است.
به گفته این منبع گروه های شورشی و تروریست از طریق گذرگاه الودیعه به عربستان وارد می شوند.
به گفته این منبع، درگیری های پراکنده در استان های مارب وجوف و تعز همچنان ادامه دارد و جنگنده های ائتلاف علیه یمن نیز همچنان به بمباران هوایی این سه استان و نیز شهر نهم در استان صنعا ادامه می دهند.
این گزارش می افزاید: ‌شهرهای مرزی میدی و حرض واقع در استان حجه در شمال یمن مورد حمله موشکی از سمت عربستان قرار گرفته اند. یمن ار سال ۲۰۱۴ شاهد حمله عربستان و جمعی از کشورهای عربی است.
عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال گذشته٬ حملات گسترده ای را به یمن آغاز کرده است تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.
بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک، شهید یا زخمی و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است.

منبع:  ایرنا

95102

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید