دولت به اتاق بازرگانان تبدیل شده است | اتاق خبر
کد خبر: 357514
تاریخ انتشار: 17 تیر 1395 - 04:30
نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت به «اتاق بازرگانان» تبدیل شده است گفت: آنها برای خودشان پاداش و حقوق‌های نجومی تصویب کردند که مدعی‌العموم باید آنها را احضار کند و جلسات دادگاه آنها مانند دادگاه کرباسچی علنی برگزار شود.

به گزارش اتاق خبر، محمد سلیمانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش اطرافیان رئیس‌جمهور از جمله برادر وی در فساد اقتصادی اخیر اظهار داشت: در حال حاضر قوه قضاییه باید علیه کسانی که حقوق‌ و پاداش نجومی گرفته و در امر انتصابات دخالت کرده و به صورت غیرقانونی پول جابه‌جا کرده‌اند مانند پرونده شهردار دوران سازندگی تشکیل پرونده دهد و آنها را به دادگاه فراخواند.

سلیمانی با تاکید براینکه دادستان باید از این افراد شکایت کند، ادامه داد: در فساد اخیر برخی با پول بیت‌المال وام گرفته و آن را با نرخ 24 درصد در بانک سرمایه‌گذاری کرده‌اند که این تخلف آشکار است و قوه قضاییه باید برخورد کند اما چون اتفاقی نمی‌افتد برخی سوءاستفاده می‌کنند.

دادگاه حلقه فریدون مانند دادگاه‌ کرباسچی علنی برگزار شود

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با اشاره به فعالیت حلقه فریدون برادر رئیس‌جمهور در این مفاسد اخیر که مورد اشاره قاضی سراج نیز قرار گرفت، افزود: آنها برای خودشان پاداش و حقوق‌های نجومی تصویب کردند، یک عده مجوز داده و برخی دیگر حکم‌ها را امضا کرده و برخی نیز پول‌ها را جابه جا کردند که مدعی‌العموم باید همه آنها را به دادگاه فرابخواند و مانند دادگاه آقای کرباسچی، دادگاه علنی برگزار شود تا مردم بدانند در کشور حساب و کتاب وجود دارد.

دولت به اتاق بازرگانان تبدیل شده است

وی با بیان اینکه کاملا شفاف است که دولت به اتاق بازرگانان تبدیل شده است بر همین اساس گفت: کسانی که در دولت هستند سرمایه های چند میلیاردی دارند و در بخش خصوصی نیز فعال‌اند، همه این مسائل چه به اسم و چه به کنایه مطرح شده و کاملا مشخص است که تجار خصوصی دولت را اداره می‌کنند بنابراین این موضوع نیز به دادستان مربوط است.

سلیمانی اظهار داشت: کسی که وزیر یا معاون رئیس‌جمهور است نمی‌تواند کار اقتصادی شخصی انجام دهد و این فرمان حضرت امام و رهبری و قانون کشور است، از این رو کسانی که متهم به چنین کاری هستند باید دادگاهی شوند تا اگر این مسائل درباره آنها دروغ است، آن را تکذیب و اگر درست است بگویند این سرمایه را از کجا آورده‌اند و چه کسی در حین مسئولیت آنها این سرمایه‌ها را اداره کرده است.

فساد اقتصادی اخیر در دولت کلاف سردرگم است

وزیر دولت نهم مسئله فساد اقتصادی اخیر در دولت را کلاف سردرگم توصیف کرد و یادآور شد: آقای رئیس‌جمهور که بر لزوم شفاف‌سازی مالی تاکید دارد باید در اولین قدم از خود دولتی‌ها مسئله ساماندهی و شفاف‌سازی مالی را آغاز کند.

منبع: فارس

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید