پیگیری روند اجرای سریع توافق بندرچابهار ضروری است | اتاق خبر
کد خبر: 357618
تاریخ انتشار: 17 تیر 1395 - 13:49
رئیس جمهور سفر اخیر نخست وزیر هند به تهران را موفقیت آمیز خواند و اظهارداشت: پیگیری روند اجرای سریع توافقات حاصله بویژه در ارتباط با بندر چابهار و پیشبرد طرح ها میان دو کشور ضروری است.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهور در تماس تلفنی نخست وزیر هند با ایشان، با اشاره به پیوند ها و اشتراکات گسترده دو ملت ایران و هند تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران آماده است روابط خود را در همه عرصه ها و تا سطحی راهبردی با دهلی نو ارتقاء بخشد.

حجت الاسلام حسن روحانی با تشکر از تبریکات آقای "نارندرا دامورداس مودی" به مناسبت عید فطر ، این عید را عیدی برای همه کشورهای منطقه برشمرد و گفت: در هند هم میلیون ها مسلمان امروز را عید گرفتند.

رئیس جمهور  سفر اخیر نخست وزیر هند به تهران  را موفقیت آمیز خواند و اظهارداشت: پیگیری روند اجرای سریع توافقات حاصله بویژه در ارتباط با بندر چابهار و پیشبرد طرح ها میان دو کشور ضروری است.

روحانی همچنین گسترش همکاریهای مشترک در عرصه های امور بانکی ، تجاری و فناوری های نوین میان ایران و هند را ضروری خواند.

رئیس جمهور با بیان اینکه  توسعه بندر چابهار را با همکاری مشترک با جدیت دنبال خواهیم کرد، گفت: بندر چابهار ایران که کشورهای مختلف منطقه از جمله هند، افغانستان و آسیای مرکزی را به یکدیگر متصل می‌کند، یکی از نمادهای همکاری تهران و دهلی نو است.

نخست وزیر هند نیز که برای تبریک عید سعید فطر با دکتر روحانی تماس تلفنی برقرار کرده بود، این عید بزرگ را به دولت و ملت ایران تبریک گفت و اظهارداشت : دهلی نو  مصمم به توسعه همکاری ها با تهران در همه عرصه ها است.

آقای مودی با اشاره به مذاکرات مثبت خود در سفر اخیر به تهران ، تاکید کرد که کشورش تمام تلاش خود را برای تسریع در اجرای توافقات حاصله و توسعه بندر چابهار بکار می گیرد.

نخست وزیر هند در این تماس تلفنی همچنین بار دیگر از روحانی برای سفر رسمی به کشورش دعوت کرد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید