انتقاد شدید محافل صهیونیستی آمریکا از نقل قول معاون کری از ظریف درباره تروریسم | اتاق خبر
کد خبر: 357693
تاریخ انتشار: 17 تیر 1395 - 17:04
بازنشر و حمایت از سخنان وزیر خارجه ایران در توئیتر رسمی معاون وزیر خارجه آمریکا، انتقادات شدید گروههای جنگ طلب و صهیونیستی آمریکا را برانگیخته است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از وب سایت سی.ان.اس نیوز ريچارد استنگل، معاون با سابقه و شناخته شده وزير خارجه آمريكا، ضمن بازنشر توييت دكتر ظريف در محكوميت انفجار انتحاري مدينه منوره در حساب رسمي خود نوشت: " رهبران جهان حملات در عربستان سعودي را محكوم كردند." و در ادامه از دكتر ظريف نقل قول نمود كه" همه ما تا زماني كه متحد نشويم قرباني(تروريسم) باقي خواهيم ماند."

دكتر ظريف در واكنش به انفجار انتحاري در عربستان در حساب توييتري خود نوشته بود:" تروريست ها ديگر هيچ خط قرمزي باقي نگذاشته اند. شيعه و سني هر دو تا زماني كه متحد نشوند، قرباني(تروريسم) باقي خواهند ماند.
اين موضوع بازتاب گسترده اي در رسانه هاي آمريكايي داشته و خشم محافل صهيونيستي اين كشور را بر انگيخته است. از جمله مارك دوبوويتز، از شخصيت هاي تندروي آمريكايي و مدير بنياد دفاع از دموكراسي خطاب به استنگل ضمن تكرار اتهامات بي أساس حمايت از تروريسم به ايران، نوشته است كه " دوستداران ايران به جنگ فرقه اي دامن مي زنند و آنگاه تو چنين چيزي مي نويسي؟"
جاش بلاك، رئيس و مدير عامل بنياد پروژه اسرائيل در آمريكا نيز ضمن تكرار اتهامات حمايت ايران از تروريسم، به وي توصيه كرده است كه " انفجار در خبر عربستان را به خاطر بياورد". إشاره وي به انفجار سال ١٩٩٦ بوده است كه در جريان آن ١٩ نظامي آمريكايي كشته شدند و در سال ٢٠٠٦ يك قاضي آمريكايي اتهاماتي را در اين رابطه به ايران وارد كرد.
مشعل خالدي، فعال سياسي مقيم انگليس نيز اين اقدام استنگل را " نمونه ديگري از تبليغاتي است كه به تشويق وزارت أمور خارجه آمريكا براي موجه كردن چهره يك كشور حامي تروريسم انجام مي شود"
اومري سرن، يكي ديگر از أعضاي پروژه اسرائيل در آمريكا، اظهارات استنگل را يادآور استقبال جان كري از فراخوان دكتر ظريف براي وحدت در منطقه در أوت گذشته است و مي نويسد:" اين دعوت ايراني به وحدت و يكپارچگي، در واقع دعوت به وحدت دربرابر اسرائيل بود. "
گفتني است ريچارد استنگل يكي از شخصيت هاي شناخته شده و معتبر رسانه اي در آمريكاست. وي سالها سردبير و مدير مسئول هفته نامه معتبر تايم بوده و در سال ٢٠١٤ به دعوت جان كري به سمت معاون وزير خارجه در ديپلماسي عمومي منصوب شد. وي از دوستان نزديك نلسون ماندلا و نويسنده كتاب خاطرات ماندلا بوده است.

خبرآنلاین

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید