رژیم صهیونیستی به دنبال جذب کشورهای آفریقایی است | اتاق خبر
کد خبر: 357748
تاریخ انتشار: 18 تیر 1395 - 08:20
« ران پروزر» سفیر پیشین رژیم صهیونیستی در سازمان ملل گفت که این رژیم به دنبال کسب رای کشورهای آفریقایی در مجامع بین المللی است.

اتاق خبر - به گزارش روزنامه «نیویورک تایمز» ران پروزر با اشاره به سفر اخیر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی به چهار کشور آفریقایی کنیا، اوگاندا، روآندا و اتیوپی، گفت: برنامه راهبردی اسرائیل در خصوص آفریقا این است که با کمک های مالی به این کشورها و جذب آنها به سمت خود، از حق رای آنها در مجامع بین المللی استفاده کند.
سفیر پیشین رژیم صهیونیستی در لندن تصریح کرد: در سال 2014 شورای امنیت سازمان ملل، قطعنامه ای را برای اجبار اسرائیل به عقب نشینی از سرزمین های اشغالی طرح کرد که با رای ممتنع دو کشور نیجریه و روآندا در آن زمان، مورد تصویب قرار نگرفت و اجرا نشد.
وی گفت: البته جذب کشورهای آفریقایی و استفاده از رای آنها در مجامع بین المللی، زمان بر است و به راحتی ممکن نیست.
به گزارش تارنمای خبری شبکه فاکس نیوز، « آوی گرانوت» رئیس اسبق بخش آفریقای وزارت خارجه رژیم صهیونیستی به این موضوع نیز اعتراف کرد: اسرائیل در ازای دادن بسته های حمایتی در قالب کمک مالی به دنبال جذب کشورهای آفریقایی در مجامع بین المللی است.
این مقام پیشین رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: شکست گروه های افراط گرا در نیجریه، کامرون، سومالی و چاد و هر کشور دیگری برای کل منطقه خاورمیانه پیروزی به حساب می آید.
نتانیاهو در جریان سفر به چهار کشور آفریقایی کنیا، اوگاندا، روآندا و اتیوپی سعی در امضای چندین سند همکاری و توسعه مناسبات با این کشورها داشت.
وی در آغاز سفرش به اوگاندا در مراسم چهلمین سالگرد کشته شدن برادرش «جاناتان نتانیاهو» معروف به یونی که در عملیاتی در فرودگاه بین المللی اوگاندا کشته شد، شرکت کرد.
رژیم صهیونیستی علاوه بر منافع اقتصادی در قاره آفریقا به دنبال حمایت و تایید این رژیم از سوی کشورهایی آفریقایی در سازمان های بین المللی است چرا که این رژیم پیوسته از سوی کشورهای آفریقایی به دلیل اشغال اراضی فلسطینی ها و فعالیت هسته ای مورد انتقاد است و موضوع اشغال فلسطین ضربه سختی به روابط این کشورها با تل آویو وارد کرده است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید