90 کشته بر اثر حمله تروریستی در شمال بغداد | اتاق خبر
کد خبر: 357846
تاریخ انتشار: 19 تیر 1395 - 00:37
انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در جریان مراسم عید فطر شیعیان در شمال بغداد بیش از ۳۰ کشته و ۶۰ زخمی بر جای گذاشت.

اتاق خبر: منابع امنیتی عراق اعلام کردند که در پی انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در یک مکان مقدس شیعیان در شمال بغداد بیش از سی نفر کشته و حدود شصت نفر مجروح شدند. بنابر گزارشات،‌ تعدادی مرد مسلح نیز با حمله به این مکان مقدس به روی زائران آتش گشودند.

گزارشها حاکی از آنست که یک خودروی بمب گذاری شده در دروازه خروجی آرامگاه «سید محمد بن علی الهادی»- در ۹۳ کیلومتری شمال بغداد- منفجر شد.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع امنیتی محلی اعلام کرد که بعد از این انفجار تعدادی مرد مسلح با حمله به این مکان مقدس به روی زائرانی که عید فطر را جشن گرفته بودند، تیراندازی کردند.

طبق گزارش رسانه های محلی،‌ تعداد تأیید نشده تلفات این حادثه از بیست نفر به دست کم ۳۵ نفر و تعداد مجروحان نیز که در ابتدا پنجاه نفر بود، هم اکنون به ۶۵ نفر افزایش یافته است.

بنابر گزارشات تأیید نشده،‌ سه بمب گذار انتحاری دستگیر شده اند و دو کمربند منفجر نشده نیز کشف شد.

این حمله انتحاری در منطقه «بلد» تنها چند روز پس از وقوع یک انفجار در منطقه شیعه نشین بغداد که به کشته شدن دست کم ۲۹۲ نفر انجامید، صورت گرفت. گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله تروریستی سوم ماه ژوئیه را که خونبارترین حمله در سال جاری به شمار می رود،‌ برعهده گرفت.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این بمبگذاری در «بلد» را برعهده نگرفته است؛ اما گروه تروریستی داعش طی ماههای اخیر چندین حمله علیه شیعیان عراق انجام داده است.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید