حمایت اندونزی از احیای مذاکرات فلسطین و رژیم صهیونیستی | اتاق خبر
کد خبر: 357851
تاریخ انتشار: 19 تیر 1395 - 01:30
رتنو مرسودی وزیر امور خارجه اندونزی در دیدار با 'ژان مارک ارو' همتای فرانسوی از احیای مذاکرات صلح فلسطین و رژیم صهیونیستی حمایت کرد.

اتاق خبر: در این مذاکرات که در پاریس انجام شد، وزیران امور خارجه فرانسه و اندونزی در مورد وضعیت روند صلح فلسطین و رژیم اشغالگر قدس بحث و تبادل نظر کردند.
پاریس ماه گذشته در قالب طرح خود برای احیای مذاکرات موسوم به صلح میان رژیم صهیونیستی و فلسطین، میزبان مقامات بیش از 20 کشور و دیپلمات ‌های سازمان ملل متحد و اتحادیۀ اروپا بود.
اندونزی تنها کشور جنوب شرق آسیا بود که در این نشست شرکت داشت.
آخرین دور مذاکرات مستقیم میان مقامات رژیم اشغالگر قدس و فلسطینی ها سال 2014 میلادی با شکست روبرو شد.
به نوشته روز جمعه تارنمای شبکه تلویزیونی مترو اندونزی، 'رتنو مرسودی' و 'ژان مارک ارو' روز پنجشنبه توافق کردند توسعه اقتصادی یکی از راه های موثر برای تحقق بخشیدن به صلح در منطقه است.
رتنو گفت که اندونزی یکسری برنامه ها را برای ظرفیت سازی طرف فلسطینی اجرا کرده است.
وی در مصاحبه مطبوعاتی نیز گفت که اندونزی به حمایت از فلسطینی ها برای افزایش ظرفیت آنها برای توسعه اقتصادی ادامه خواهد داد.
گفته می شود محور اصلی طرح فرانسه برای آغاز مذاکرات فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی، برگزاری کنفرانسی بین المللی، آغاز مذاکره مستقیم بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی، تعیین جدول زمانبندی دوساله‌ که طی آن به اشغالگری به طور کامل پایان داده شود، بازگشت به مرزهای سال 1967 میلادی، تعیین قدس به عنوان پایتخت مشترک فلسطینیان و رژیم صهیونیستی و مبادله زمین بین اراضی فلسطینیان در سرزمین ‌های 1948 و زمین شهرک ‌های صهیونیستی است.
جنبش مقاومت فلسطین (حماس) طرح صلح فرانسه برای احیای مذاکرات میان رژیم صهیونیستی و فلسطین را رد کرده است.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید