مالزی به حمله تروریستی عراق پس از یک هفته واکنش نشان داد | اتاق خبر
کد خبر: 357993
تاریخ انتشار: 19 تیر 1395 - 16:45
دولت مالزی روز شنبه پس از گذشت حدود یک هفته نسبت به حملات تروریستی عراق که 213 کشته برجای گذاشت واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

اتاق خبر: دولت مالزی بمب گذاری های هفته گذشته عراق را به شدت محکوم کرد و این اقدام تروریستی را غیرانسانی خواند.
وزارت امور خارجه مالزی در بیانیه اعلام کرد که مالزی عمیق ترین تسلیت خود را به دولت و مردم جمهوری عراق و خانواده قربانیانی که تحت تاثیر این حملات قرار گرفتند، اعلام می کند.
براساس گزارش خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، وزارت خارجه این کشور تصریح کرد 'مالزی اقدام تروریستی اخیر را غیرانسانی می داند و امیدار است که عاملان آن پای میز محاکمه کشانده شوند'.
وزارت امور خارجه مالزی همچنین به شهروندانش نسبت به سفر به عراق هشدار داد و از آنها خواست همواره ایمنی شخصی و امنیت محیط های اطراف را جزء اصلی ترین اولویت های خود قرار دهند و برای پیروی از هرگونه توصیه صادر شده توسط دولت عراق، شرایط را از نزدیک در نظر داشته باشند.
براساس این بیانیه، وزارت امور خارجه مالزی از طریق سفارت این کشور در 'امان' پایتخت اردن شرایط را زیر نظر دارد.
حمله تروریستی گروه داعش روز یکشنبه هفته گذشته در منطقه 'کراده' در عراق باعث کشته شدن دستکم 213 نفر و زخمی شدن بیش از 200 نفر شد.
این حمله که یکی از خونین ترین حملات تروریستی در عراق بود، در نتیجه انفجار یک خودرو بمب گذاری شده در مرکز بغداد پایتخت این کشور رخ داد.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید