تصویب 688 میلیارد تومان درآمد استانی در بودجه ابلاغی به زنجان | اتاق خبر
کد خبر: 358277
تاریخ انتشار: 21 تیر 1395 - 02:01
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان خبر داد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیریت منابع انسانی استاندار زنجان مجموع درآمدهای پیش‌بینی شده برای استان را در بودجه ابلاغی سال جاری بیش از 688 میلیارد تومان دانست که شامل درآمدهای ملی، استانی و اختصاصی می‌شود.

اتاق خبر: حمید نباتچیان عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان زنجان با اشاره به ابلاغ بودجه استان اظهار کرد: در قوانین بودجه ضوابط و آئین‌نامه‌هایی آمده است که باید مد نظر قرار گیرد که هزینه‌کردهای امور قرآنی و فرهنگی، پایگاه‌های بسیج، ورزش و ...، بهبود سلامت کارکنان از جمله آن‌ها است.

وی از ممنوعیت به کارگیری نیروهای جدید حق‌التدریس آزاد یا هر عنوان دیگر در ضوابط بودجه ابلاغی خبر داد و اضافه کرد: بر اساس ضوابط اجرایی قانون بودجه دستگاه‌های اجرایی باید استقرار سیستم مدیریت سبز تلاش کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیریت منابع انسانی استاندار زنجان در ادامه اقدام به تشریح مواردی از ضوابط اجرای قانون بودجه ابلاغی سال 95 کرد و افزود: در این ضوابط اعتبارات قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، پاداش‌ها، کمک‌های رفاهی، فوق‌العاده ماموریت، کمک هزینه تلفن همراه، الزام ثبت اطلاعات کارکنان، ممنوعیت پرداخت وجه بابت هزینه دادرسی و کارشناسی مورد تأکید قرار گرفته است.

نباتچیان ممنوعیت پرداخت از محل اعتبارات عمرانی را از دیگر ضوابط اجرایی قانون بودجه سال جاری اعلام و تأکید کرد: پیگیری سهم از اوراق مشارکت انتشاری از دیگر ضوابط ابلاغی است.

وی ممنوع بودن خرید خودروهای خارجی را از دیگر ضوابط اجرایی قانون بودجه دانست و گفت: ارتقای بهره‌وری و 3 درصد اعتبارات پژوهشی و 5 درصد اعتبارات بابت برنامه‌های پژوهشی و ممنوعیت احداث، خرید و اجازه ساختمان‌های جدید اداری به جز موارد استثنائی از دیگر تأکیدات قوانین ابلاغی برای بودجه سال جاری به شمار می‌رود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیریت منابع انسانی استاندار زنجان الزام اخذ مصوبه شورای حقوق و دستمزد برای برقراری فوق‌العاده‌ها و مستند سازی اموال منقول و غیر منقول دستگاه‌های اجرایی و ارائه آن به مسؤولان را از دیگر ضوابط اجرای قانون بودجه عنوان و تأکید کرد: هر نوع پرداختی پاداش باید بر اساس قوانین و ضوابط انجام شود.

نباتچیان جمع اعتبارات هزینه‌ای پیش‌بینی شده برای استان زنجان را 160 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: این اعتبار در بخش تملک دارایی‌های سرمایه‌ای 83 میلیارد و 400 میلیون تومان برآورد شده است.

وی افزود: مجموع درآمدهای پیش‌بینی شده برای استان زنجان را در بودجه ابلاغی سال جاری بیش از 688 میلیارد تومان است که شامل درآمدهای ملی، استانی و اختصاصی می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیریت منابع انسانی استاندار زنجان با اشاره به افزایش موارد موجود در ضوابط اجرای قانون بودجه افزود: فصل‌های این بودجه هم از 18 فصل سال گذشته به 34 فصل افزایش یافته، ضمن اینکه 97 برنامه عمرانی در قالب این بودجه اجرا می‌شود.

منبع: فارس

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید