سرمایه گذاری سه هزار و400 میلیارد ریالی درپایانه کانتینری بوشهر | اتاق خبر
کد خبر: 358340
تاریخ انتشار: 21 تیر 1395 - 08:34
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: میزان سرمایه‌گذاری درساخت پایانه کانتینری جزیره نگین بوشهر سه هزار و 400 میلیارد ریال است.

اتاق خبر:محمدمهدی بنچاری روز یکشنبه در نشست بررسی روند احداث پایانه کانتینری بندر بوشهر افزود: بیش از400 هکتار به اجرای طرحهای بندری جزیره نگین تخصیص یافته که این طرح ها با مشارکت بخش خصوصی در دست اجراست و تکمیل آن تحولی مهم در حوزه تجارت دریایی بوشهر ایجاد می‌کند.
وی میزان سرمایه گذاری در جزیره نگین را بالغ بر هفت هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این طرحها در سه بخش اجرا می‌شود که پایانه‌های مواد فله، کانتینر و چند منظوره از جمله طرحهای در دست اجرا در جزیره نگین بوشهر است.
بنچاری افزود: میزان سرمایه‌گذاری در ساخت پایانه کانتینری جزیره نگین بوشهر سه هزار و 400 میلیارد ریال است که با بهره‌برداری از آن ظرفیت تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری در بندر بوشهر از 320 هزار به حدود یک‌ میلیون تی.ای.یو کانتینر افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره اینکه فاز نخست طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین برای افق پنج ساله طراحی شده است گفت: احداث دو پست اسکله کانتینری به طول 600 متر و 30 هکتار پسکرانه، احداث یک پست اسکله چندمنظوره به طول 300 متر و 16 هکتار پسکرانه و احداث یک پست اسکله نفتی به طول 220 متر و پنج هکتار پسکرانه در فاز نخست طرح توسعه بندر بوشهر پیش بینی شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اینکه فاز دوم طرح توسعه نگین برای افق 15 ساله طراحی شده است افزود: مابقی طرح ها در بخش کانتینری، نفتی، اسکله‎های چند منظوره، صنعتی و غیره در فاز دوم طرح توسعه بندر نگین بوشهر احداث می شود.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید