بیش از یک هزار واحد تولیدی فارس برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شدند | اتاق خبر
کد خبر: 358345
تاریخ انتشار: 21 تیر 1395 - 09:01
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: از خرداد 95 تاکنون یک هزار و چهار واحد تولیدی در این استان برای بهره گیری از تسهیلات 160هزار میلیارد ریالی که دولت برای رونق تولید اختصاص داده است، به بانک های عامل معرفی شده اند.

اتاق خبر:معدن و تجارت فارس، علی همتی در هفتاد و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در شهرستان سپیدان برگزار شد، افزود: به این واحدهای تولیدی صنایع کوچک و متوسط در مجموع پنج هزار و 170 میلیارد ریال اعتبار اختصاص می یابد.
دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس گفت: این تسهیلات به سه دسته از کارگاه‌ها تعلق می گیرد، نخست کارگاه‌هایی که راکد هستند، دوم واحدهایی که کمتر از ظرفیت پیش بینی شده فعالیت می کنند و سوم کارگاه‌هایی که بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
همتی گفت: استان فارس به لحاظ بررسی و حل مشکلات کارگاه‌های تولیدی و استفاده بهتر از تسهیلات، رونق تولید و معرفی به بانک‌ها برای دریافت این تسهیلات در کشور رتبه اول را دارد.
وی اظهار کرد: همچنین از خرداد 95 تا کنون مسائل و مشکلات 411 واحد تولیدی استان فارس در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مطرح و بررسی شده است و در این نشست ها، 750 مصوبه برای رفع معضلات این واحدهای تولید تصویب شده است.
فراخوان نام نویسی واحدهای صنعتی فارس برای دریافت تسهیلات بانکی 22 اردیبهشت 95 اعلام شده بود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در آن مقطع زمانی اظهار کرد:‌ مدیران واحدهای تولیدی کوچک و متوسط استان فارس با اشتغال کمتر از 100نفر، که برای فعال شدن یا افزایش تولید و اشتغال، نیاز به تسهیلات بانکی دارند، با مراجعه به بخش 'تسهیلات رونق تولید' در سایت بهین یاب به نشانی www.behinyab.ir، درخواست تسهیلات مورد نیاز خود را ثبت کنند تا بررسی و پیگیری شود.
در این جلسه که با حضور یدالله رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس برگزار شد، مشکلات زیرساختی شهرک های صنعتی شهرستان سپیدان مانند آب، برق، گاز و جاده دسترسی، نبود تصفیه خانه و مسائل زیست محیطی و همچنین مسائل مالیاتی، بانکی و بیمه ای واحدهای تولیدی بررسی شد.
شهرستان سپیدان به مرکزیت اردکان در فاصله 100 کیلومتری شمال غرب شیراز قرار دارد.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید