جهانگیری میزبان بعدی جلسه شورای گفت و گو | اتاق خبر
کد خبر: 358498
تاریخ انتشار: 22 تیر 1395 - 10:19
رییس کمیسیون صنایع اتاق ایران در گفتگو با اتاق خبر اعلام کرد
دوشنبه هفته آینده جلسه شورای گفت وگو در اتاق معاون اول رییس جمهور تشکیل می شود.

اتاق خبر- گروه اقتصادی: رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با اتاق خبر تاکید کرد: عملکرد شورای گفت و گو در دولت فعلی بسیار مثبت و قابل قبول است.

ابوالفضل روغنی گلپایگانی با اشاره بر این موضوع اعلام کرد:  دوشنبه هفته آینده جلسه شورای گفت وگو در اتاق معاون اول رییس جمهور تشکیل می شود که این نشان می دهد دولت و بخش های دولتی تمایل به همکاری با بخش خصوصی دارند.

وی در تشرح عملکرد شورای گفت و گو گفت: این شورا یک ظرفیت قانونی چشمگیر برای بخش خصوصی می باشد و تاکید دولت بر این است که تمام جلسات به طول کامل تشکیل شود که دراین خصوص آقای جهانگیری درهفته گذشته بر ضرورت حضور ورزا در این شورا اشاره کردند.

گلپایگانی اظهار کرد: جلسات شورا به شکل مستمر ماهی یکبار تشکیل می شود و خوشبختانه در این جلسات دولت به انتظارات و پیشنهادات بخش خصوصی توجه می کند اگر چه یکسری معذورات از طرف بخش های دولتی وجود دارد اما تمام تلاش می شود که فضا برای بهبود کسب وکار فعالان اقتصادی مهیا شود.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی یادآور شد: ممکن است بعضی از جلسات اتاق به دلیل مسائل مختلف لغو شده باشند اما واقعیت این است که اکثر آنها تشکیل شده اند و در بیشتر مواقع دستاورد های خوبی نیز داشته اند.

وی در مقایسه عملکرد دولت فعلی با دولت قبل تصریح کرد: درواقع در دولت قبل هیچ یک از جلسات شورای گفت و گو تشکیل نمی شد و وزرا حاضر به همکاری با این شورا نبودند؛ همچنین علی رغم ایجاد این فضای گفت وگو و این فرصت قانونی ای که مهیا شده بود اغلب جلسات تشکیل نمی شد.

وی  در پایان با تاکید براینکه شورای رقابت قابلیت های زیادی دارد گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر منابع مالی اندک و شرایط رکود حاکم بر اقتصاد کشور است امکان اینکه از تمام ظرفیت های این شورا استفاده شود وجود ندارد.

ت95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید