Performancing Metrics

علی عباس ظفر سلمان خان را «سلطان» هند کرد! | اتاق خبر
کد خبر: 358748
تاریخ انتشار: 23 تیر 1395 - 02:13
سلمان خان سال 2015 را به عنوان سالی پردردسر پشت سر گذاشت و دادگاهی در هند او را به جرم کشتن یک مرد بی خانمان در جریان یک تصادف رانندگی در سال 2002 به پنج سال حبس محکوم کرد.

به گزارش اتاق خبر، باکس آفیس هندوستان پرفروش‌ترین روز افتتاحیه یک فیلم در سال 2016 را با اکران فیلم جدید سلمان خان با عنوان «سلطان» تجربه کرد. سلمان خان چهره مشهور بالیوود پس از هفت ماه با این فیلم به پرده های نقره ای بازگشته است و با اقبال زیاد مخاطبان نیز روبرو شده است. فیلم «سلطان» درباره یک کشتی گیر است و با اکران در روز چهارشنبه توانست در یک روز 36،54 کرور روپیه برابر 5،5 میلیون دلار فروش کند و تا اینجا پرفروش ترین فیلم هندی سال در هندوستان شود. تاکنون در سال 2016 فیلم «حمل و نقل هوایی» در ماه ژانویه 1،9 میلیون دلار فروخته بود و در راس پرفروش ها در روز افتتاحیه جای داشت. بعد «کتاب جنگل» دیزنی با فروش 2،1 میلیون دلاری در روز افتتاحیه پرفروش ترین فیلم سال شد و با فروش 39 میلیون دلار در کل، عنوان پرفروش ترین فیلم هالیوود در دنیای بالیوود را کسب کرد.

 
با این حال «سلطان» پرفروش ترین فیلم خان نیست و او رکورد خودش را نشکست زیرا فیلم دیگر او با عنوان «پریم راتان دان پایو» در نوامبر سال پیش با فروش 6،1 میلیون دلار در روز افتتاحیه اش در راس فیلم های او جای دارد. آمریکا نیز همزمان با هند شاهد نمایش این فیلم بوده است و با نمایش آن در 260 سالن سینما، در یک شب بیش از 500 هزار دلار فروش کرد. از روز چهارشنبه خاورمیانه نیز شاهد نمایش «سلطان» بوده است و در امارات متحده عربی این فیلم 1،4 میلیون دلار در یک شب فروخت و در بریتانیا 232 هرار دلار فروش کرد. استرالیا نیز این فیلم را 29 سینما به نمایش در آورده و شاهد فروش 153 هزار دلاری آن در شب افتتاحیه بوده است. نیوزیلند نیز با 16 سالن سینما، بیش از 40 هزار دلار در یک شب بلیت فروخته است.
 
سلمان خان در فیلم «سلطان» در نقش یک کشتی گیر دیده می شود. او برای این نقش وزن زیاد کرده و بدنش را عضلانی کرده است. در حالی که نمایش عمومی فیلم ها در ایام جشن و تعطیلات عید فطر به صورت یک سنت در آمده است، سلمان خان می گوید نمایش فیلمش در این جشن و روز عید، همیشه برایش خوش شانسی آورده است. او با «سلطان» اولین فیلم ورزشی خود را تجربه کرده است. این بازیگر سال ها قبل بازی در درام ورزشی «چاک ده» را رد کرد و گفت نمی خواهد در نقش یک مربی فوتبال جلوی دوربین ظاهر شود. «سلطان» یک درام ورزشی است که سلمان خان در آن نقش یک کشتی گیر از هاریانا را بازی می کند.
 
این فیلم را علی عباس ظفر کارگردانی کرده و با بودجه 90 کروری ساخته شده است و در آن سلمان خان و آنوشکا شارما در نقش های اصلی بازی کرده اند. سلمان خان در این فیلم در نقش کشتی گیری به نام سلطان علی خان جلوی دوربین رفته است. ساخت این فیلم ابتدا در تابستان 2015 اعلام شد و سلمان خان برای بازی در نقش این کشتی گیر به تمرین جدی ورزشی روی آورد. سپس اعلام شد سیلوستر استالونه از بازیگران این فیلم خواهد بود تا در نقش مربی خان بازی کند. اما بعد روشن شدن اینکه استالونه در این فیلم بازی نخواهد کرد سرانجام این نقش به راندیپ هودا رسید و آمیت ساد نیز بازیگری که نقش جوانی خان را ایفا می کند، قرارداد امضا کرد.
 
در ژانویه 2016 نیز اعلام شد که آنوشکا شارما در نقش زن اصلی فیلم در برابر خان بازی خواهد کرد.  سلمان خان بازیگر مسلمان هندی، در بیش از 80 فیلم هندی درخشیده است. وی پسر سیم خان هنرپیشه و فیلمنامه نویس بالیوود است. وی سال 1988 به سینما قدم گذاشت و اولین موفقیت تجاری خود را با اولین همکاری خود با سورج در 1989 تجربه کرد. هشت فیلم از فیلم هایی که او در در آنها ایفای نقش کرده است، درآمد ناخالصی در حدود بیش از 100 کرور (18،2 میلیون دلاری آمریکا) در هند به دست آورده است، و او را به یکی از بازیگران برجسته و موفق، در تاریخ سینمای هند تبدیل کرد.
 
در سال 2004، از قول مجله مردم در ایالات متحده، سلمان خان به عنوان هفتمین فرد خوش چهره جهان و خوش چهره ترین فرد در کشور هند معرفی شده است. در عین حال او سال 2015 را به عنوان سالی پردردسر پشت سر گذاشت و دادگاهی در هند او را به جرم کشتن یک مرد بی خانمان در جریان یک تصادف رانندگی در سال 2002 به پنج سال حبس محکوم کرد. به گزارش بانی فیلم، سلمان خان در 10 دسامبر 2015 به دلیل عدم وجود شواهد کافی از اتهامات تبرئه شد.
منبع:مشرق
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید