یک طرفه شدن جاده ها،معضل جدی برای مردم وسرمایه گذاران در مازندران | اتاق خبر
کد خبر: 358828
تاریخ انتشار: 23 تیر 1395 - 10:42
اعمال محدودیت های ترافیکی و یک طرفه شدن تردد خودرویی آخر هر هفته و تعطیلات رسمی در محورهای هراز ، کندوان و فیروزکوه ،مردم و سرمایه گذاران واحدهای تولیدی و صنعتی در مازندران را با چالش جدی مواجه کرده است.

استان مازندران 10 هزارو 700کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که ممنوعیت تردد خودروها در پایان هر هفته و تعطیلات رسمی در350 کیلومتر از راههای کوهستانی و مواصلاتی محورهای کندوان، هراز و سوادکوه اعمال می شود.
همانطوریکه بخش عمده مسافران و گردشگران کشور ،مازندران را مقصد سفر در تعطیلات آخر هر هفته به ویژه ایام تابستان انتخاب می کنند، مازنی ها نیز در این زمان ها در جهت عکس حرکت گردشگران از طریق محورهای مواصلاتی به روستاهای ییلاقی منتهی به این محورها سفر می کنند که اعمال محدودیت های ترافیکی و راهنمایی و رانندگی مشکلاتی را برای سفر آنان بوجود آورده است.
روستاهای ییلاقی زیادی با چشم اندازهای طبیعی ،چمنزارها و جنگل های مرتفع در حاشیه جاده های سوادکوه ، هراز ، کندوان و کیاسر وجود دارد که آخر هرهفته مقصد سفر و کسب و کار بسیاری از مازنی ها است .
محدودیت های ترافیکی برای خودروهای سنگین ،واحدهای تولیدی و صنعتی مازندران را که باید مواد اولیه دریافت کنند و یا محصولات تولیدی را از طریق جاده زمینی به دیگر استان های کشور برسانند نیز برای حوزه سرمایه گذاری ، حفظ اشتغال و رونق کسب و کار با دردسر روبرو کرده است.
فراهم نبودن زیرساخت های حمل و نقل در استان مازندران علاوه بر ایجاد رنج سفر برای مسافران، مردم محلی مسیر جاده ها را نیز با مشکل مواجه کرده است.
بالا بودن تراکم ترافیکی محورهای مواصلاتی بیشترین مشکلات را برای مردم شهرهای در مسیر این راه ها از جمله شهروندان زیراب، سوادکوه، پل سفید و ورسک در جاده سوادکوه، لاریجان در هراز و کلاردشت در محور کندوان به وجود آورده است.
از آنجاییکه هنوز امکانات درمانی ، تفریحی، آموزشی و دیگر خدمات عمومی در شهرهای مسیر محورهای مواصلاتی استان مازندران تکمیل نیست ، شهروندان و ساکنان این مناطق به دلیل معضل ترافیک و یکطرفه شدن جاده ، در گرفتن این خدمات از شهرهای مرکزی مازندران با چالش های جدی مواجه می شوند.
در حال حاضر جاده هراز و فیروزکوه ترافیک غرب کشور را به منطقه شرق و مرکزی مازندران و جاده کندوان نیز ترافیک همان منطقه را به غرب استان هدایت می کند ولی این هر سه جاده در ایام گردشگری از جمله تعطیلات پایان هفته با چنان ازدخام خودرویی مواجه می شود که مسافران و گردشگران مسیر چهار ساعته را 15 ساعته طی می کنند.
بر اساس گزارش های میدانی خبرنگاران ایرنا در تعطیلات عید سعید فطر امسال بیشتر مسافران و گردشگران 12تا 15ساعت در ترافیک سنگین مسیر جاده های مازندران بودند.
پلیس راه نیز برای روان سازی ترافیک دستور یکطرفه شدن جاده را صادر کرد که با اعتراض شمار زیادی از مردم مازندران که قصد رفتن به ییلاق ها را داشتند مواجه شد.
از آنجاییکه گردشگری و صنعت توریسم یکی از اصلی ترین محورهای توسعه ای مازندران محسوب می شود و همه تدابیر و امکانات برای آسایش گردشگران است ،اما برغم این رویکرد به دلیل بی توجهی و توسعه نیافتن زیر ساخت های حمل و نقلی استان ،گردشگران و مردم استان هر دو از ترافیک سنگین جاده ها گله مندند.
طی مسافت تهران تا شمال در مسیر های کندوان، هراز و فیروزکوه در زمان های عادی به طور میانگین با وسایل شخصی حدود سه تا چهار ساعت است ،اما به رغم اعمال محدودیت های ترافیکی با رویکرد حمایت از گردشگران ،به دلیل حجم بالای حضور مسافر و گردشگر و تعریض نبودن این محورها ،به 10 تا 15 ساعت افزایش می یابد.
**تحمیل بار ترافیک سنگین گردشگران بر خیابان های شهری مازندران
از آنجاییکه بیشتر کنارگذرهای مازندران هنوز در حال ساخت و جاده های بین شهری و خیابان های شهری نیز کم عرض و توسعه نیافته است ،با ورود میلیونی مسافران دارای خودروی شخصی ،بار ترافیکی سنگینی به داخل شهرهای استان نیز وارد می شود.
جاده امام رضا (ع ) که مسیر غرب کشور را به مشهد مقدس وصل می کند اگر چه در سال های گذشته چهار بانده شده ولی بیشتر شهرهایی که در مسیر این جاده قرار دارند با مشکل کمربندی برای رهایی از ترافیک مواجه هستند و نمونه آن کمربندی نیمه تمام شهرهای محمودآباد و بابل و تعریف نشدن کمربندی برای شهرهای تازه تاسیسی مانند میاندرود است که خود نشانگر کوچک کردن مشکلات با افزودن شهرهای جدید به تقسیمات کشوری در مازندران به جای حل آنها بویژه در دولت قبل بوده است.
مازندران 56شهر بزرگ و کوچک دارد که 20شهر کوچک در مدت 8سال دولت های نهم و دهم شکل گرفت.
53درصد جمعیت سه میلیون و 200هزار نفری مازندران در شهرها زندگی می کنند.
** خسارت سنگین ممنوعیت تردد خودروهای سنگین بر واحد های تولیدی و صنعتی مازندران
محدودیت های ترافیکی و یک طرفه شدن جاده های مواصلاتی مازندران سبب شد تا صاحبان بسیاری از واحد های صنعتی ،تولید را کاهش و ساعت کاری کارگران را کم کنند.
سرمایه گذاران ایجاد راه مواصلاتی مناسب ویژه برای عبور خودروهای سنگین را از نیازهای جدی مازندران عنوان می کنند.
آنان از ایجاد محدودیت های ترافیکی برای خودروهای سنگین در محورهای مواصلاتی استان مازندران بعنوان عاملی در کندی حمل ونقل صنعتی و افزایش هزینه ها دانسته و از نبود راه حلی برای ان انتقاد کردند.
به گفته آنان این گونه محدودیت های ترافیکی علاوه بر اینکه رانندگان کامیون ها و تریلی ها را با کمبود درآمد مواجه می کند ، صاحبان واحدهای صنعتی را در تامین بموقع مواد اولیه و یا دیگر امور حمل ونقلی ازجمله صادرات محصولات تولیدی با مشکل مواجه می سازد .
یکی از صاحبان واحد تولیدی صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آمل گفت : اعمال محدودیت های ترافیکی در پایان هفته ضربه سنگینی را به فرایند تولید زده است.
وی با بیان اینکه مواد اولیه که از بنادر مختلف کشور باید از طریق جاده زمینی به محل کارخانه برسد ،دچار مشکل می شود، ادامه داد :اینکه در چه روزی از هفته مواد اولیه مورد نیاز کارخانه باید از محور مواصلاتی هراز و سوادکوه برسد ،در اختیار ما نیست ،چه بسا محدودیت های ترافیکی سبب می شود تا مواد اولیه تولید مورد نیاز با 24تا 48ساعت تاخیر وارد کارخانه شود.
وی با تاکید بر اینکه ممنوعیت تردد خودروهای سنگین هزینه تولید را افزایش وبه کارخانه های تولیدی مازندران خسارت جدی زده است، خاطر نشان کرد: با یکطرفه شدن جاده های مازندران و ممنوعیت تردد خودروهای سنگین کالاهای تولید شده کارخانه نیز نمی تواند بارگیری شود.
وی گفت: از آنجاییکه حجم برخی کالاهای تولیدی کارخانه بالا است و انبار ها نیز جوابگو نیست ، ناچار به کم کردن ساعت کار کارگران و میزان تولید هستیم که این مساله خسارت جدی به کارخانه وارد می کند.
در حال حاضر بنابر امارهای رسمی یک هزار و 814واحد صنعتی در استان مازندران وجود دارد که حدود 60 هزار نفر در این واحدها مشغول به کارهستند.
بر اساس آمارها 90 درصد حمل و نقل کالا و جابجایی مسافر در استان مازندران از طریق راه های زمینی صورت می گیرد.
**تاکید معاون رئیس جمهوری بر حل مشکلات راههای مواصلاتی مازندران
علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه ترافیک و مشکلات ناشی از آن در تعطیلات عید فطر امسال سبب شد تا بیشتر از گذشته مشکلات زیر ساختی راههای ارتباطی مازندران نمایان شود، گفت: معاون اول رئیس جمهوری ،وزیر راه و شهر سازی و وزیر کشور که در تعطیلات عید فطر امسال مهمان استان بودند، با خواسته های به حق مردم و مسئولان در اهمیت تعریض جاده های استان آشنا شدند.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آقای جهانگیری ، وزیر راه و شهر سازی را مکلف به توجه بیشتر برای حل مشکلات راههای مواصلاتی و کنارگذرهای استان مازندران کرده است، خاطر نشان کرد: از آنجاییکه حوزه استحفاظی راه های مواصلاتی مازندران به چند استان خدمات می دهد نگهداری و پشتیبانی این راه ها به تخصیص قابل توجه بودجه نیاز دارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر راه های سوادکوه، هراز ،کیاسر و کندوان به استان های تهران، البرز و سمنان منتهی می شود که مسئولان هریک از این استان ها به راحتی توانسته اند عملیات تعریض و نگهداری این محورها در حوزه خود را با تخصیص کامل اعتبار به اتمام برسانند اما مازندران مجبور است به تنهایی این چهار محور را با هزینه سنگین نگهداری و عملیات تعریض انجام دهد.
یوسف نژاد تاکید کرد ،اکنون محدودیت های ترافیکی ،یکطرفه شدن محورهای مواصلاتی و تاخیر در تکمیل طرح های تعریض و چهار بانده شدن محورهای مازندران ،نگرانی جدی مردم و سرمایه گذاران استان است.
کارشناسان ، سیاست های اجرایی در بخش حمل و نقل را تامین امکانات زیربنایی و ارتباطی لازم برای گسترش شبکه های ترابری زمینی، هوایی و دریایی متناسب با نیازهای استان و نقش کریدوری مازندران به عنوان دروازه فراملی شمال ایران عنوان کردند.
نزدیکی به پایتخت و قرارگیری استان در مسیر کریدورهای بین المللی شمال- جنوب و شرق - غرب، وجود بنادر امیر آباد،نوشهر، فریدونکنار و ضرورت تبادل کالا،دسترسی آسان از مرکز به سواحل دریای مازندران از طریق سه محور کندوان ، هراز و فیروزکوه و همچنین آزاد راه در دست احداث تهران-شمال از نکات مهم برای توجه به راههای مازندران است.
غلامعباس رستمی نماینده شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل کشور در مازندران به خبرنگار ایرنا گفت که 10 کیلومتر از طرح چهار بانده شدن محور سوادکوه باقی مانده است.
وی با بیان اینکه برای اتمام آن به هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است، اظهار داشت: البته 600 میلیارد ریال نیز به پیمانکاران محور سوادکوه بدهکار هستیم.
رستمی خاطر نشان کرد: با تخصیص اعتبار عملیات تعریض 10 کیلومتر باقی مانده تا پایان امسال به اتمام می رسد.
تعریض جاده سوادکوه - تهران به منظور ایجاد راه مواصلاتی مناسب و عریض از حدود 10 سال قبل در پنج قطعه تعریف شد که 84 کیلومتر آن از منطقه گدوک به سمت قائمشهر حوزه استحفاظی مازندران محسوب می شود.
وی به اهمیت اجرای کنار گذرها در شهرهای مازندران اشاره کرد و گفت که ترافیک موجود در برخی از شهرهای این استان به دلیل نداشتن کنارگذر برای اهالی و مسافران به مساله ای بغرنج تبدیل شده است.
وی یکی از چالش های عمده فراروی کنارگذرهای این استان را اعتباری دانست و گفت : در صورت تخصیص به موقع اعتبارات موردنیاز، طرح های کنارگذر این استان تا دو سال آینده به اتمام می رسد.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر عملیات کنار گذرهای بابل با 70درصد پیشرفت فیزیکی ،نور 60درصد ، محمودآباد 65 و نوشهر و ساری با 95درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است.
رستمی اعتبار مورد نیاز برای به اتمام رساندن این کنار گذرها را 2 هزارو 500 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: البته 400میلیارد ریال نیز به پیمانکاران کنار گذرهای استان بدهکار هستیم.
طرح تعریض و چهار بانده شدن محور هراز به عنوان یکی از مهمترین جاده های استان مازندران نیز در حال اجرا است و بر اساس آمار اداره کل راه و شهر سازی مازندران ،از 110 کیلومتراین جاده در حوزه مازندران تاکنون 75کیلومتر عملیات تعریض و چهار بانده شدن به اتمام رسیده است.
آزاد راه تهران - شمال که در چهار قطعه 32،25،46و 20 کیلومتر از سمت تهران به چالوس طراحی شده است که تا کنون قطعه چهار این آزاد راه حدفاصل سه راهی دشت نظیر - چالوس به طول حدود 20 کیلومتر به صورت دو خط رفت و دو خط برگشت ،تابستان 1394 زیر بار ترافیک رفته است.
قطعه یک این آزاد راه به طول 32 کیلومتر دارای 16 پل رفت و برگشت و 32 هزار متر تونل رفت و برگشت است و با افتتاح این منطقه، فاصله تهران تا چالوس 60 کیلومتر کوتاهتر می شود.
این قطعه آزاد راه تهران - شمال از تقاطع بزرگراه آزادگان و شهید همت در تهران آغاز و با عبور از مناطق کن، سولقان و امامزاده عقیل و تونل تالون و دره لانیز به سه راهی شهرستانک می رسد.
بر اساس اظهارات وزیر راه وشهر سازی قطعه نخست بهار سال 1396 زیر بار ترافیک می رود.
قطعه دوم این آزادراه حدفاصل دو آب شهرستانک - پل زنگوله به طول تقریبی 25 کیلومتر است، تونل های بلند البرز به صورت رفت و برگشت هر یک به طول 6 هزار و 450 متر در این منطقه قرار دارد و با اجرای این قطعه طول مسیر جاده فعلی کرج - چالوس حدود پنج کیلومتر کوتاهتر می شود.
قطعه سوم آزادراه تهران - شمال حد فاصل پل زنگوله - سه راهی دشت نظیر، به طول تقریبی 46 کیلومتر است. این مسیر دارای دو خط رفت و دو خط برگشت بوده و به تازگی شرکت آزاد راه تهران - شمال با شرکت دوو کره جنوبی برای سرمایه گذاری یک میلیارد و 300 میلیون دلاری در این قطعه به توافق رسیده است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید