مدیرعامل راه آهن: به تعهدات خود در مناطق 17و 18 تهران عمل کرده ایم | اتاق خبر
کد خبر: 358835
تاریخ انتشار: 23 تیر 1395 - 11:16
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مشکلات ساکنان حاشیه خط راه آهن در مناطق 17 و 18 تهران گفت: شرکت راه آهن به تعهدات خود در این مناطق عمل کرده اما شهرداری هنوز تعهداتش را اجرایی نکرده است.

اتاق خبر:محسن پور سید آقایی روزسه شنبه با حضور در دویست و هفتاد و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران افزود: در اواخر سال 92 از شورای شهر و شهرداران منطقه برای تعیین تکلیف اراضی اطراف خطوط راه آهن و رفع مشکلات مناطق 17 و 18 دعوت کرد و با حضور آنان صورت جلسه ای تهیه شد.
وی گفت: از آنجاییکه شهرداری با سیاست راه آهن برای ایجاد فضای تجاری و فرهنگی در اراضی راه آهن موافق نبود، مقرر شد که شهرداری متولی زمین های راه آهن در این دو منطقه شود.
سیدآقایی افزود: بر این اساس اراضی راه آهن در اختیار شهرداری قرار گرفت و قرار بر این شد معادل آن زمین و یا معادل ریالی ارزش زمین ها را به راه آهن بدهد.
وی با بیان اینکه از مجموع بندهای صورت جلسه، شرکت راه آهن وظایف خود را انجام دادخاطر نشان کرد که تعریض قلعه مرغی، ایجاد گذر خیابان امین الملک، ایجاد گذر صدقی، تعریض خیابان آیت الله سعیدی از سوی شهرداری در زمین های راه آهن انجام شده است.
آقایی با تاکید بر اینکه این مصوبه در تیر ماه سال 94 مورد موافقت و ابلاغ مدیر کل املاک شهرداری تهران قرار گرفت افزود: از آن تاریخ تاکنون، شرکت راه آهن به دلیل مشغله شهردار، موفق به گرفتن وقت از شهردار برای رفع مشکل نشده است.
وی تاکید کرد: بهتر است به جای پیغام رسانه ای در عمل برای رفع مشکلات قدم برداریم.
وجود مشکلات شهروندان و ساکنان اطراف خطوط راه آهن در مناطق 17 و 18 موجب شد تا مدیرعامل راه آهن به جلسه علنی شورای شهردعوت شود.
*دود قطارهای دیزلی شهروندان مناطق17 و 18 را آزار می دهد
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مشکلات مردم مناطق 17 و 18 گفت: دود قطارهای دیزلی که از این مناطق می گذرند، شهروندان را آزار می دهد.
مهدی چمران در این نشست نیز افزود: فن های بزرگ علاوه بر صدای زیاد، دود ناشی از تردد قطارهای دیزلی از تونل را در منطقه تخلیه می کند.
چمران با اشاره به اینکه در بسیاری از شهرها در دنیا قطار از شهرها عبور می کند گفت: در سایر شهرهای دنیا قطارها برقی است اما در کشور ما دیزلی است.
وی با بیان اینکه عبور خطوط راه آهن از مناطق شهری موجب ناامنی نیز شده است افزود: در مناطق 17 و 18 در محل عبور خطوط راه آهن امنیت وجود ندارد.
چمران با تاکید بر اینکه معضل تونل راه آهن و زمین های اطراف در مناطق 17 و 18 باید رفع شود خاطر نشان کرد: وجود تونل یک فرصت است و انتظار داشتیم دو خط تونل به مترو واگذار شود.
الهه راستگو عضو شورای شهر تهران گفت: گذر خطوط راه آهن از مناطق شهری، فضای نا امن شهری در این مناطق ایجاد کرده است.
وی افزود: حضور معتادان و افراد خطر آفرین در این منطقه موجب شده تا امنیت بانوان و خانواده ها مختل شود درحالیکه مدیریت شهری سعی دارد تهران را شهر دوست دار کودک معرفی کند
وی با اشاره به اینکه بخشی از خطوط به زیر زمین منتقل شده گفت: شرکت راه آهن اجازه دهد تا فضای حاصل از انتقال خطوط به زیر زمین به فضای سبز برای شهروندان تبدیل شود.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید