ساکت: کی‌روش نیازی به بازارگرمی ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 358942
تاریخ انتشار: 23 تیر 1395 - 20:07
یکی از دغدغه‌های اصلی ما لباس تیم ملی است
مدیر تیم‌های ملی فوتبال ایران می‌گوید با توجه به بتنی بودن ورزشگاه آزادی در حداقل زمان بهترین امکانات را برای این ورزشگاه در نظر گرفته‌اند.

محمدرضا ساکت

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمدرضا ساکت قبل از شروع قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال ایران درباره وضعیت ورزشگاه آزادی و صندلی‌دار شدن طبقه دوم این ورزشگاه گفت: ما بهترین استانداردهای ممکن را برای این ورزشگاه در نظر گرفته‌ایم. البته با توجه به سازه بتنی این ورزشگاه و زمانی که در اختیار داریم امکان تغییرات زیاد وجود ندارد. فردا یک تیم از این ورزشگاه بازدید می‌کند. ما شرایط مساعدی را رقم خواهیم زد و بهترین کارها را انجام می‌دهیم.

او درباره وضعیت اردوهای تیم ملی فوتبال در آستانه شروع مرحله انتخابی جام جهانی روسیه خاطرنشان کرد: همان طور که مستحضر هستید کارلوس کی‌روش یک مربی برنامه‌محور است و از یک سال قبل برنامه اردوهای تیم ملی را در اختیار سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال قرار داده و مورد تایید هم قرار گرفته است. طبق برنامه‌های گذشته قرار بود تیم ملی در تیرماه دو اردوی ویژه داشته باشد اما به دلایلی که می‌دانید این اردوها لغو شد.

مدیر تیم‌های ملی فوتبال ادامه داد: پس از آن جلسه چند ساعته‌ای را با کارلوس کی‌روش برگزار کردیم. کی‌روش اعتقاد داشت که می‌تواند بر اساس برنامه‌های فیفا دی هم برای ما برنامه‌ریزی کند اما این برنامه برای کشورهای اروپایی و پیشرفته مناسب است و ما باید بر اساس ظرفیت خودمان برنامه‌ریزی کنیم. بر اساس برنامه‌های فیفا دی نمی‌توانیم در مسابقه‌های سنگین جام جهانی حاضر شویم. رقبای ما اردوهای تدارکاتی و بازی‌های بزرگی را از ماه‌های گذشته آغاز کرده‌اند. پس از این اتفاقات ما در برنامه‌های تیم ملی بازنگری کردیم و هیات رییسه از کادر فنی خواهش کرد که حداکثر زمان ممکن را برای تیم ملی در نظر بگیرد. بر اساس برنامه جدید اواخر مردادماه اردویی را برگزار خواهد کرد. امروز هم جلسه‌ای را با افشین پیروانی و با هماهنگی کارلوس کی‌روش برگزار کردیم.

ساکت با بیان اینکه برگزاری اردوی تیم ملی در ایتالیا قطعی شده است، افزود: این خبر را برای اولین بار اینجا مطرح می‌کنم. ما پس از 4 هفته از شروع لیگ برتر، به مدت 12 روز اردویی را در کمپ تیم‌های ملی ایتالیا برگزار می‌کنیم و دو بازی را ویژه را برگزار خواهیم کرد. بازی نخست با تیم منتخب ب زیر 23 سال ایتالیا و بازی دوم با یکی از تیم‌های باشگاهی سری B خواهد بود. با توجه به اینکه سری A در آستانه شروع شدن است نتوانستیم با آن‌ها بازی‌ای برگزار کنیم اما این موضوعات قطعی شده است.

ساکت ادامه داد: تاکید کی‌روش بر این بود که حتما 4 هفته اول لیگ برگزار شود و او همیشه دغدغه دارد که برنامه لیگ به هم نخورد. او معتقد است 4 هفته اول لیگ امکان خوبی برای آماده سازی ملی پوشان فراهم می‌کند. حتی به او پیشنهاد کردیم که 4 هفته اول را تعطیل کنیم اما چون او نگران تراکم مسابقات لیگ در اسفند 95 و فروردین و اردیبهشت 96 و لیگ قهرمانان آسیا بود تاکید کرد که 4 هفته برگزار شود. سازمان لیگ هم با یکی دو روز جابجایی 4 هفته اول لیگ را برگزار می کند و بعد از آن شاهد اردوی تیم ملی در ایتالیا خواهیم بود.

مدیر تیم های ملی فوتبال در ادامه درباره لباس تیم ملی هم گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی ما همین مساله است. مخصوصا اینکه امسال برنامه سفرهای تیم ملی بسیار متعدد و فشرده است. دپارتمان تیم‌های ملی به شدت دنبال حل کردن این مساله است و هیات رییسه فدراسیون هم تاکید زیادی روی آن دارد. مذاکرات زیادی انجام شده ولی هنوز کیفیت نهایی را دریافت نکرده‌ایم. تیمی مخصوص پیگیر این مساله است و از شرکت تحت قرارداد فدراسیون خواسته‌ایم که نمونه‌های کیفی خود را برای فصل‌ها و کشورهای مختلف ارائه دهند. نمی‌شود که تیم‌ملی با یک لباس هم در قطر و هم چین بازی کند. فقط فشردگی زمان ما را اذیت می کند. تلاش می‌کنیم در کوتاه‌ترین زمان بهترین تصمیم را بگیریم.

ساکت درباره پیشنهاد تیم ملی انگلیس به کارلوس کی‌روش هم گفت: یک مربی بزرگ مثل کی‌روش همیشه در معرض درخواست‌ها و پیشنهادهای مختلف است. به هیچ وجه قبول نداریم که این حرف‌ها بازارگرمی است چون کی روش نیازی به این کارها ندارد. مخصوصا اینکه کی‌روش سابقه کار در یکی از باشگاه‌های بزرگ انگلیس را هم دارد. کی‌روش انسان به شدت متعهدی است و قطعا به تعهدش با ما پایبند است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید