توسعه همکاری‌های فنی- معدنی ایران و گینه کوناکری | اتاق خبر
کد خبر: 358960
تاریخ انتشار: 23 تیر 1395 - 21:40
روز گذشته عبدل‌آیه‌ماگوسوبا، وزیر معدن و زمین‌شناسی گینه کوناکری و هیات همراه آن از مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران واقع در کردان کرج بازدید به عمل آوردند تا از نزدیک با اقدامات فنی و پژوهشی انجام شده در بخش معدن ایران آشنا شوند.

توسعه همکاری‌های آموزشی، فنی و تجاری با گینه کوناکری
به گزارش اتاق خبر، شمس‌الدین سیاسی‌راد، مدیریت آموزش و پژوهش و فناوری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو) در مراسم بازدید وزیر معادن گینه کوناکری و هیات همراه از مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران اظهار کرد: مرکز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی ایران وابسته به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) بوده و در زمینه‌های مختلف ازجمله فرآوری و استحصال مواد معدنی فعالیت می‌کند. به گزارش صمت، وی ادامه داد: همچنین در زمینه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی با کشورهای اطراف جمهوری اسلامی ایران تجربه‌های خوبی وجود دارد.
به گفته مدیریت آموزش و پژوهش و فناوری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، کارشناسان کشورهای عضو اکو نیز در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران دوره‌های مختلف کارآموزی و آموزشی را گذرانده‌اند. در واقع مرکز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی ایران در تلاش است تا در کنار رسالت اصلی خود در بحث توسعه آموزش و پژوهش اقدامات موثری را انجام دهد.
سیاسی‌راد در این نشست که پیش از بازدید وزیر گینه کوناکری از مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی برگزار شد، با اشاره به همکاری‌های آموزشی با کشور همسایه افغانستان، اظهار کرد: به زودی نیز همکاری ایمیدرو با گروهی از کارشناسان افغانستانی آموزش‌هایی در حوزه‌های اکتشاف، استخراج، فرآوری و... را آغاز خواهند کرد. وی در پایان صحبت‌های خود تاکید کرد: در حال حاضر آماده شروع توسعه همکاری‌های آموزشی، فنی و تجاری با کشور گینه کوناکری هستیم.


تاکید بر همکاری‌های فنی ایران و گینه کوناکری
عبدل آیه ماگوسوبا، وزیر معدن و زمین‌شناسی گینه کوناکری نیز در این نشست اظهار کرد: پیشرفت‌هایی که امروز در زمینه مواد معدنی ایران رخ داده بی‌شک اتفاقی نبوده، زیرا پژوهش‌هایی که امروز در این مرکز انجام می‌شود دلیل پیشرفت‌هایی است که در بخش معدن قابل مشاهده است. وی در ادامه افزود: من و هیات همراه امروز با علاقه بسیاری و کنجکاوی فراوان از این مرکز بازدید خواهیم کرد. به گفته وزیر معدن و زمین‌شناسی گینه کوناکری اتفاق خوبی که روز دوشنبه و در دیدار با مهدی کرباسیان، رییس هیات عامل ایمیدرو رخ داد، این بود که درباره همکاری‌های فنی و آموزشی نیز صحبت‌های خوبی مطرح شد. وی افزود: شاید همکاری‌هایی که در نشست با رییس هیات عامل ایمیدرو تعیین شد و قرار است میان ایمیدرو و شرکت همتا در گینه رخ دهد، بهترین بخش از روابط میان ۲کشور باشد. عبدل آیه ماگوسوبا اضافه کرد: به اعتقاد من بازدید از این مرکز برای ما برداشتی عمیق‌تر از شرایط را به همراه دارد تا براساس آن مشخص شود چه موضوع‌هایی برای همکاری وجود داشته و چگونه می‌توانیم زمینه‌های همکاری را توسعه دهیم. وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم خیلی سریع نخستین گروهی از تکنسین‌های معدنی گینه برای سپری کردن دوره‌های آموزشی راهی ایران شوند. در واقع امروز شما را تشویق می‌کنم تا زمینه‌های ایجاد روابط فنی میان دو کشور ایران و گینه کوناکری را افزایش دهید. در پایان این نشست عبدل‌آیه‌ماگوسوبا، وزیر معدن و زمین‌شناسی گینه کوناکری بازدیدی از مرکز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی ایران داشت. وی ضمن این بازدید بر همکاری هرچه بیشتر با این مرکز تاکید کرد. در واقع وزیر معدن و زمین‌شناسی گینه کوناکری و هیات همراه از اقدامات انجام شده در این مرکز که جزو ۵ مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی دنیا است، شگفت‌زده بودند.

منبع: صمت

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید