احتمال ممنوعیت فروش خودروهای فولکس واگن در کره جنوبی | اتاق خبر
کد خبر: 359085
تاریخ انتشار: 24 تیر 1395 - 07:36
وزارت محیط زیست کره جنوبی در پی متهم شدن فولکس واگن به جعل سند درباره‌ تست‌های آلایندگی و میزان نویز، تا اواخر ماه جاری درباره لغو گواهی ۳۲ مدل خودروی ساخت این خودروساز آلمانی تصمیم خواهد گرفت.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، اگر این وزارتخانه تصمیم بگیرد گواهی‌های مدل‌های ساخت برندهای فولکس واگن، آئودی و بنتلی را لغو کند، فروش این مدل‌ها در کره جنوبی معلق خواهد شد.

وزارت محیط زیست کره جنوبی اعلام کرد: از ۳۲ مدل مورد بحث ۲۷ مدل در حال حاضر در کره جنوبی عرضه می‌شوند.

واحد کره جنوبی فولکس واگن و آئودی اعلام کرد: درباره چگونگی واکنش به تصمیم این وزارتخانه از جمله در پیش گرفتن اقدام حقوقی تصمیم خواهد گرفت.

برند فولکس واگن به تنهایی شاهد اُفت ۳۳ درصدی فروش خودرو در کره جنوبی به ۱۲۴۶۳ دستگاه در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است.

این کاهش فروش در پی اقرار این شرکت به تقلب در تست‌های آلایندگی دیزلی در آمریکا با استفاده از یک نرم‌افزار غیرقانونی اتفاق افتاده است. افشای این رسوایی اقدامات حقوقی علیه این شرکت آلمانی در آمریکا، آلمان، کره جنوبی و سایر کشورها را به دنبال داشته است.

وزارت محیط زیست کره جنوبی قرار است ۲۲ ژوییه جلسه‌ای به این منظور تشکیل دهد و متعاقب آن در این باره تصمیم خواهد گرفت.

دادستان‌های کره جنوبی ماه گذشته یک مدیر محلی فولکس واگن را در راستای تحقیقات درباره‌ آلایندگی دیزلی خودروهای این شرکت دستگیر کردند.

براساس گزارش رویترز، وزارت محیط زیست کره جنوبی امسال با متهم کردن نیسان موتور به دستکاری سیستم‌های کنترلی آلایندگی دستور داد فروش مدل شاسی بلند قشقایی این خودروساز ژاپنی متوقف شود. واحد کره جنوبی نیسان ماه گذشته با تنظیم شکایتی علیه این وزارتخانه واکنش نشان داد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید