۶۰۰۰ میلیارد تومان طرح صنعتی در لرستان اجرا می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 359366
تاریخ انتشار: 25 تیر 1395 - 21:54
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از اجرای شش هزار میلیارد تومان طرح صنعتی در قالب برنامه های اقتصاد مقاومتی خبر داد.

اتاق خبر: محمدرضا صفی خانی ظهر پنج شنبه در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن اظهار داشت: در سند اقتصاد مقاومتی استان در بخش صنعت و معدن ۱۸ طرح بزرگ صنعتی اجرایی می شود.

وی افزود: این واحدها با حجم سرمایه گذاری شش هزار میلیارد تومان در استان عملیاتی خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان ادامه داد: در سال جاری برنامه های مختلفی در حوزه صنعت و معدن استان اجرا خواهد شد و مهمترین این برنامه ها ایجاد رونق اقتصادی در حوزه صنعت و معدن استان خواهد بود.

صفی خانی عنوان کرد: در این راستا تولید با رقابت برای حضور در بازارهای جهانی و داخلی در دستور کار قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: ارزش افزوده صنعت در استان از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۴ افزایش یافته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان تصریح کرد: در بحث صادرات هم نسبت به سال ۹۳ میران ۱۰۲ درصد رشد داشته ایم.

صفی خانی با بیان اینکه استان لرستان در فرآیند مشتری مداری و ارائه خدمات جز ۵ استان برتر کشور بوده است، گفت: در این راستا بعد از ۱۴ سال اولین همایش حمایت از حقوق مصرف کننده در لرستان برگزار شد.

وی اضافه کرد: با این وجود حوزه صنعت و معدن استان نیازمند حمایت و همراهی همه دستگاه ها و مدیران مربوطه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان ادامه داد: با وجود اینکه بانک ها با واحدهای تولیدی تعامل و همکاری دارند اما میزان تعاملات بانک ها با واحدهای تولیدی باید بیشتر شود.

صفی خانی عنوان کرد: مشکل معوقات بانکی همچنان مهم ترین مشکل واحدهای تولیدی استان است و برای رفع این مشکل جلسات ستاد تسهیل به طور مرتب برگزار می شود.

وی گفت: تا کنون ۶۰ درصد مصوبات ستاد تسهیل استان اجرایی شده و لرستان دومین استان کشور در زمینه برگزاری جلسات ستاد تسهیل است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید