وزیر ورزش: مشکل اشتغال قهرمانان ملی برطرف می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 359524
تاریخ انتشار: 26 تیر 1395 - 20:26
نشست‌های مختلف گودرزی در سفر به استان کرمان
وزیر ورزش و جوانان درباره تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی گفت: با اعتبار کنونی ورزش کشور، زمان زیادی برای تکمیل طرح های نیمه تمام کشور نیاز است.

محمود گودرزی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دکتر گودرزی با حضور در استان کرمان در نشستی با اعضای مجمع نمایندگان این استان افزود: اگر به طور میانگین برای هر طرح 20 میلیارد ریال اعتبار نیاز باشد برای اتمام طرح‌های نیمه تمام بخش ورزش در کشور حدود 80 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی گفت: درحالی که اعتبار بخش ورزش یک هزار میلیارد ریال است، با این حساب زمان زیادی برای تکمیل طرح های نیمه تمام کشور نیاز است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: تلاش کردیم سرانه ورزشی کشور را به یک متر برسانیم و اکنون سرانه کشور به طور متوسط 70 سانتیمتر است که در آینده به میزان مورد نظر خواهد رسید.

وی بیان کرد: درصدد هستیم اعتدال در توزیع امکانات را در تمامی مناطق کشور توسعه دهیم.

دکتر گودرزی گفت: سعی شده از ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید اقدامات موثری در حوزه ورزش کشور انجام شود و امیدواریم این اتفاقات خوب با همکاری دولت و مجلس تداوم پیدا کنند.
وی افزود: در سایه همدلی و همزبانی و وحدت موجود در کشور اتفاقات خوبی در ورزش و سایر حوزه ها رخ خواهد داد.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به محرومیت بخشی از مناطق کشور اظهار کرد: اینها محرومیت‌های تاریخی هستند که از گذشته وجود داشته اند.
وی گفت: تلاش کردیم از ابتدای کار نگاهی آمایشی به تمام حوزه‌ها داشته باشیم و آمایش نگاهی علمی مبتنی بر برخی شاخص‌ها مانند گرایش منطقه‌ای، آب و هوا و غیره است که موجب شده در زمینه توزیع امکانات توجه بیشتری به مناطق محروم شود.
گودرزی تصریح کرد: نگاه بدون آمایشی که در گذشته وجود داشت موجب شده بر حسب ارتباطات انسانی و سیاسی، یک نماینده بخشی از امکانات را به سمت منطقه خود سوق بدهد.

وزیر ورزش و جوانان روز پنجشنبه وارد کرمان شد و در ادامه این سفر به شهرستان سیرجان در 175 کیلومتری غرب این استان رفت.

بازدید از مجموعه‌های ورزشی امام علی (ع)، محمودآباد و گل گهر سیرجان، شرکت در نشست شورای ورزش سیرجان، افتتاح سالن ورزشی نجف شهر، بازدید از طرح در دست احداث استخر بردسیر و بازدید از سالن ورزشی در دست احداث دشتکار از توابع بردسیر از برنامه های سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان به استان کرمان بود.

*** بازدید وزیر ورزش و جوانان از مجموعه‌های ورزشی سیرجان

دکتر گودرزی: گسترش مراکز ورزشی باعث تشویق نوجوانان و جوانان به ورزش است

محمود گودرزی از مجموعه ورزشی امام علی (ع) این شهرستان که هفت هزار مترمربع وسعت و هشت هزار نفر ظرفیت دارد بازدید کرد.

مجموعه ورزشی امام علی (ع) دارای دو سالن ورزشی با زیربنای سه هزار و 500 مترمربع و زمین چمن فوتبال است که در سال 1378 به بهره برداری رسید.
این مجموعه هم اکنون با مشکلات تعمیر و نگهداری، کمبود اعتبارات و خراب شدن زمین چمن روبروست که وزیر ورزش و جوانان برای رفع این مشکلات قول مساعد داد.
وی در ادامه این سفر یک روزه از سالن ورزشی روستای محمود آباد سیرجان نیز بازدید کرد، این سالن با زیربنای یک هزار و 200 مترمربع احداث شده و تکمیل آن نیازمند اختصاص اعتبارات بیشتر است.
بازدید از مکان تعیین شده برای احداث زمین چمن شهر زیدآباد از دیگر برنامه های دکترگودرزی در سفر به شهرستان سیرجان بود که قول داد وزارت ورزش و جوانان با مشارکت شهرداری زیدآباد به صورت 50 درصد، نسبت به ایجاد این مکان ورزشی تا مرحله بهره برداری همکاری کند.
باشگاه فرهنگی ورزشی مجتمع صنعتی معدنی گل گهر نیز امروز میزبان وزیر ورزش و هیات همراه بود، این مجموعه با سالن های متعدد ورزشی در رشته های مختلف دارای 40 هزار مترمربع مساحت و زیربنای 17 هزار و 200 مترمربع است.
تاکنون 400 میلیارد ریال برای ساخت مجموعه فرهنگی ورزشی گل گهر سیرجان هزینه شده است.
همچنین با حضور وزیر ورزش و جوانان سالن ورزشی نجف شهر با زیربنای یکهزار و 500 مترمربع و اعتبار 12 میلیارد ریال از محل اعتبارات ورزشی شهرستان سیرجان افتتاح شد.
دکتر گودرزی در مراسم افتتاح این سال ورزشی که ساخت آن از سال 91 آغاز شده است گفت: به تمامی زحمت کشان و کسانی که کمک کردند چنین فضای ورزشی ایجاد شود خسته نباشید می گویم. از نماینده محترم شهرستان، مدیرکل ورزش و جوانان استان، فرماندار و پیمانکارانی که برای توسعه ورزش تلاش می کنند تشکر می کنم. امیدوارم این دست فعالیت ها بیشتر شود. گسترش اماکن ورزشی باعث تشویق نوجوانان و جوانان به ورزش خواهد شد که همین امر کمک می کند تا آسیب های اجتماعی در جامعه کم شود.

 

*** وزیر ورزش: مشکل اشتغال قهرمانان ملی برطرف می شود

گودرزی در پایان سفر یک روزه خود به کرمان و نشست با نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشحالم که در دولت تدبیر وامید توانستیم خدمت دیگری را برای تامین آینده شغلی و زندگی قهرمانان ایران انجام دهیم و با مصوبه اخیر دولت قهرمانان المپیک، پارالمپیک و جهانی و آسیایی بدو تشریفات اداری استخدام نهادها و وزارتخانه های دولتی خواهند شد و این مصوبه مشکل اشتغال قهرمانان در سطح کشور را برطرف می کند.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به لایحه نظام تخصصی ورزش ادامه داد: لایحه نظام تخصصی ورزش بعد از تدوین کارشناسی در وزارت ورزش و جوانان، در کمیسیون‌ های تخصصی دولت هم به تصویب رسید و امیدواریم بعد از تصویب مجلس شورای اسلامی این لایحه به شکل قانون در خدمت ورزش کشور قرار گیرد تا ورزش را برمبنای علمی و پایه‌های تخصصی ادامه دهیم.

دکتر گودرزی در خصوص پیشرفت ورزش استان کرمان و اینکه پرچمداران ما در مسابقات المپیک و پارالمپیک ریو از این استان هستند هم گفت: باید بگویم در یک سال اخیر توفیقات خوبی در زمینه ورزش استان حاصل شده اما یک جاماندگی از گذشته وجود دارد. در حوزه ورزش همگانی که هدف‌گذاری ما است استان کرمان در بین 31 استان رتبه 26 را دارد که این رتبه باید تغییر کند. در مدت دو سال و نیم گذشته حدود 10.5 درصد افزایش ورزش همگانی در کشور وجود داشته است که در حال حاضر 21 درصد مردم ایران به طور میانگین ورزش همگانی می‌کنند که سهم استان کرمان بیش از 15 درصد است.

وزیر ورزش و جوانان در سفری یک روز به استان کرمان از چند مجموعه ورزشی در سیرجان و بردسیر بازدید کرد و نشستی با نمایندگان مردم در مجلس و هیات های ورزشی و مربیان و مسئولان ورزش استان داشت.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید