فیات کرایسلر به هکرها جایزه می‌دهد | اتاق خبر
کد خبر: 359589
تاریخ انتشار: 27 تیر 1395 - 01:31
فیات کرایسلر اتومبیل به هکرهایی که این شرکت را درباره ضعف امنیت داده در خودروهایش مطلع کنند حداکثر ۱۵۰۰ دلار جایزه خواهد داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایسنا، این اقدام فیات کرایسلر یک سال پس از این صورت می‌گیرد که محققان امنیت سایبر مستقل از یک اتصال بی‌سیم برای خاموش‌کردن موتور جیپ چروکی استفاده کردند.

این هک که از سوی "وایرد مگزین" گزارش شد زنگ خطری برای خودروسازان و رگولاتورها بود و باعث شد فیات کرایسلر به منظور جلوگیری از استفاده از اتصال بی‌سیم برای به دست گرفتن کنترل این خودرو، برای ۱.۴ میلیون دستگاه خودرو فراخوان دهد.

مقامات فیات کرایسلر اظهار کردند: شرکت "باگ کرود" در سانفرانسیسکو که برنامه‌های مشابه برای شماری از شرکت‌ها از جمله تسلا موتورز را مدیریت می‌کند، این برنامه جایزه حفره امنیتی را مدیریت خواهد کرد.

کیسی الیس، مدیر عامل "باگ کرود"، در یک اطلاعیه رسانه‌ای اظهار کرد: این شرکت ۳۲ هزار محقق دارد که از طریق خدمات این شرکت کار می‌کنند. "باگ کرود" محققان را براساس کیفیت کارشان رتبه‌بندی می‌کند.

خودروسازان برای حل نگرانی‌ها نسبت به آسیب‌پذیر بودن خودروهای مجهز به اتصال اینترنت پرسرعت در برابر مهاجمان و خلافکاران سایبر که ممکن است به سرقت اطلاعات شخصی از طریق سیستم‌های خودرو بپردازند یا به اعمال خرابکارانه‌ای مانند غیرفعال کردن خودرو و درخواست باج برای برگرداندن آن به شرایط عادی مبادرت کنند، تلاش‌هایشان را افزایش داده‌اند.

خودروسازان بزرگ متعددی در ماه ژوییه سال ۲۰۱۵ یک مرکز تحلیل و اشتراک اطلاعات خودرو تشکیل دادند تا به عنوان یک مرکز برای اطلاعات مربوط به تهدیدات سایبری مورد استفاده قرار بگیرد. این گروه هفته جاری در بیانیه‌ای اعلام کرد: اعضایش اکنون ۹۹ درصد از خودروهای سبک در جاده‌های آمریکای شمالی را تشکیل می‌دهند.

براساس گزارش رویترز، جنرال موتورز برنامه‌ای دارد که توسط شرکت امنیت سایبر هاکرون در سانفرانسیسکو مدیریت می‌شود و به شناسایی ایرادهای امنیت سایبری می‌پردازند اما به محققانی که این مشکلات را با شرکت در میان می‌گذارند پولی نمی‌دهد.

این خودروساز آمریکایی همچنین کارشناسان امنیت سایبر مستقل را استخدام کرده و گروهی از کارمندانش سیستم‌های این شرکت را تست می‌کنند.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید