انتخابی المپیک تجربه بسیار خوبی بود | اتاق خبر
کد خبر: 359807
تاریخ انتشار: 27 تیر 1395 - 16:10
فرید اصلانی:
ملی‌پوش جوان بسکتبال ایران معتقد است اگر تیم ملی به مرحله دوم انتخابی المپیک صعود می‌کرد، اتفاق خوبی بود.

مسابقه بسکتبال دو تیم شهرداری گرگان و شیمیدر

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، فرید اصلانی درباره رقابت‌های انتخابی المپیک اظهار کرد: این مسابقات واقعا سطح بسیار بالایی داشت. در منطقه تورین نیز تیم‌های بسیار خوبی شرکت کرده بودند. واقعا چیزی قابل پیش‌بینی نبود و در نهایت هم دیدید که ایتالیا و یونان سهمیه نگرفتند و کرواسی به المپیک رفت. به نظر من این دو مسابقه تجربه بسیار خوبی برای بازیکنان ایران بود. در این رقابت‌ها برابر بازیکنانی به میدان رفتیم که واقعا سطح بسیار بالایی داشتند و مطمئنا ملی‌پوشان جوان چیزهای زیادی از آنها یاد گرفتند.

گارد راس تیم ملی بسکتبال ایران ادامه داد: به نظر من این تورنمنت کاملا نشان داد برای این که بتوانیم به سطح بالایی از بسکتبال برسیم باید با چنین حریف‌هایی رقابت کنیم. در طول سال باید دیدارهایی در این سطح داشته باشیم و مطمئن باشید که بعد از چند مسابقه پیشرفت تیم کاملا محسوس خواهد بود. در بازی با یوانان این موضوع کاملا مشهود بود که تیم ملی هم از نظر بسکتبال و هم از نظر شرایط روانی واقعا تحت تاثیر حریف‌ نامدارش قرار دارد و اگر قبلا در چنین سطحی بازی می‌کرد، مطمئناً به سادگی برابر یونان تسلیم نمی‌شد.

ملی‌پوش پست یک بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی نمی‌توانست برابر مکزیک برنده باشد؟ بیان کرد: من هم معتقدم می‌توانستیم مکزیک را ببریمِ، اما کم تجربگی تیم به ما ضربه زد. در لحظه‌های حساس واقعا دچار افت شدیم و در طرف مقابل مکزیک تمرکز فوق‌العاده‌ای داشت. ما کل بازی تلاش کردیم و بالاخره پیش افتادیم اما در دو دقیقه پایانی اشتباه‌های زیادی انجام دادیم و در نهایت باختیم. خیلی خوب می‌شد اگر می‌توانستیم به مرحله دوم صعود کنیم و یک بازی دیگر داشته باشیم.

اصلانی افزود: این مسابقات تجربه بسیار بزرگی بود و اگر فرصت بیشتری در اختیارمان بود، بهتر می‌شد. برای همین می‌گویم خیلی خوب می‌شد اگر به دور دوم صعود می‌کردیم و برابر ایتالیا به میدان می‌رفتیم. درست است که برابر ایتالیا شانس کم بود، اما بازهم تجربه دیگری به دست می‌آوردیم که برای تیم خوب بود. به نظرم این تیم نیاز به برگزاری بازی‌های دوستانه بیشتر در سطح بالا دارد تا رشد کند.

او در پایان به سوال مبنی بر اینکه دلیل کم بازی کردنش چه بود؟ بیان کرد: من همیشه در خدمت تیم هستم. برایم فرقی ندارد چند دقیقه در زمین باشم. تلاش می‌کنم هر لحظه که وارد میدان شوم به تیم و بازیکنان کمک کنم و آنچه از من خواسته شده را ارائه بدهم. در طول مسابقه سرمربی تیم تصمیم می‌گیرد که تیم ملی چه برنامه‌هایی داشته باشد و ما همه تابع او هستیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید