عاشورزاده و خدابخشی شانس‌های کسب 2 طلای ایران در المپیک ریو | اتاق خبر
کد خبر: 360011
تاریخ انتشار: 28 تیر 1395 - 15:30
سایت المپیکو برزیل:
یک سایت برزیلی در گزارشی به وضعیت تکواندوکاران حاضر در المپیک ریو پرداخت و از ‌مهدی خدابخشی و فرزان عاشورزاده به عنوان شانس های کسب مدال طلا نام ‌برد.

فرزان عاشورزاده

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بازی‌های  المپیک 2016 ریو از چندی دیگر در این شهر آغاز می‌شود و ورزشکاران برتری سراسر جهان در برزیل گرد هم خواهند آمد تا بزرگترین رویداد ورزشی جهان را برگزار کنند.

یکی از رشته‌های ورزشی پر طرفدار در این دوره از رقابت‌ها تکواندو است. رشته‌ای که در هر اوزان 16 تکواندو حضور دارد. رقابت‌های این دوره به صورت حذفی برگزار می‌شود و در هر وزن نیز دو مدال برنز توزیع می‌شود.

یکی از محدودیت‌ها این است که هر کشوری می‌تواند نهایتا چهار تکواندو کار به این رقابت‌ها اعزام کند. تنها کشوری که توانسته پنج تکواندو کار در این دوره از  رقابت‌ها داشته باشد، کره جنوبی است که به دلیل رنکینگ بالا توانسته به این امتیاز برسد.

در زیر به تحلیل اوزان رقابت‌های تکواندوی بازی‌های  المپیک ریو و کسب مدال اشاره می‌شود:

وزن 58 – کیلوگرم مردان

شانس طلا 

کیم تائه هون از کره جنوبی، فرزان عاشورزاده از ایران.

شانس‌های مدال

روی براگانکا، سزار رودریگس، محمد کتبی و ونیلتون تکسیرا.

سبک وزن‌ترین رشته در بخش مردان تکواندوی  المپیک شاهد رقابت دو تن از کسانی است که شانس زیادی برای کسب مدال طلا دارند. این دو نفر توانسته اند فاصله زیادی با نفرات بعدی خود ایجاد کنند. یکی از این افراد فرزان عاشورزاده ایرانی است و دیگری کیم تائه هون کره ای است. در واقع این وزن شاهد دوئل این دو نفر برای کسب طلا خواهد بود. ‌البته سزار رودیگس مکزیکی و روی براگانکای پرتغالی‌ نیز شانس دیگر کسب مدال طلا هستند.

68 – کیلوگرم مردان

شانس طلا

لی دائه هون از کره جنوبی، آلکسی دنیسنکو و سروت تازگل.

یکی از سخت‌ترین اوزان برای کسب مدال طلا در المپیک ریو همین وزن است چراکه فاصله نفرات با هم خیلی کم است. شاید بتوان از لی کره‌ای و دنیسنکوی روسی، دو تن از کسانی هستند که برای کسب مدال طلای این وزن شانس زیادی دارند. همچنین تازگل ترکیه‌ای که ملقب به «دیوانه ترکیه‌ای» است قهرمان دوره قبل بازی‌های المپیک و جهان در وزن 68 کیلوگرم محسوب می‌شود که او نیز قطعا امسال برای کسب مدال طلا به ریو خواهد رفت.

80 – کیلوگرم مردان

شانس طلا

مهدی خدابخشی از ایران و آرون کوک از بریتانیا.

در این وزن نیز شاهد یک رقابت دو نفره برای کسب مدال خواهیم بود. مهدی خدابخشی از ایران که قهرمان جهان در سال 2015 است و سه مدال در گرند پری را در کارنامه خود دارد، قطعا شانس اول کسب مدال طلا محسوب می‌شود. او در رده بندی این وزن نیز در جایگاه نخست قرار گرفته است. این در حالی است که آرون کوک، مولداویی الاصل است که  برای بریتانیا رقابت می‌کند بعد از او نفر دوم این ‌وزن محسوب می‌شود.

در این وزن استیون لوپز 37 ساله نیز حضور دارد که در دو  المپیک سیدنی و آتن توانست به قهرمانی برسد و شش قهرمانی جهان در کارنامه خود دارد که اولین آن به سال 1996 باز می‌گردد.

80 + کیلوگرم مردان

شانس طلا

دیمتری شوکین از ازبکستان.

شانس‌های مدال

سجاد مردانی، آنتونی اوبامه از گابن، چا دونگ مین از کره جنوبی، رادک عیسی اف از آذربایجان.

دیمتری شوکین ازبکی ورزشکاری است که می‌توان تقریبا به او لقب شکست ناپذیر داد. قطعا شانس اصلی طلا در این وزن شوکین ازبک است که توانسته به خوبی خود را در رقابت‌های جهانی و گرندپری اثبات کند. خیلی‌ها روی قهرمانی او در  المپیک ریو شرط بندی کردند.

دیگر افرادی که شانس مدال در این وزن دارند، عیسی‌اف از آذربایجان است که در سال 2015 توانست قهرمان جهان شود و در رده بندی این وزن در جایگاه چهارم قرار گرفته است  ولی پیشرفت خوبی داشته است. در کنار او، چا دونگ مین از کره جنوبی و سجاد مردانی از ایران برای حضور در روی سکو تلاش خواهند کرد.

آنتونی اوبامه از گابن که  المپیک نقره لندن را در کارنامه خود دارد تجربه حضور در این رقابت‌ها را دارد و می‌تواند مزیت خوبی برای او داشته باشد.  او امید اول ورزش گابن در  المپیک ریو است.

انتهای‌ پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید