بهره‌وری حرف اول و آخر ماندگاری سازمان‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 360481
تاریخ انتشار: 31 تیر 1395 - 01:26
بیست و سومین همایش بهره‌وری فولاد مبارکه اصفهان چهارشنبه ۲۳ تیر۹۵ با قدردانی بیش از ۲۴۰۰ نفر از کارکنان این شرکت در اصفهان برگزار شد.

به گزارش اتاق خبر، در این مراسم بهرام سبحانی، مدیرعامل فولادمبارکه اصفهان در سخنانی مهم‌ترین سیاست‌های شرکت در راستای تداوم و توسعه مسیر تعالی سازمانی را تبیین کرد.  ایجاد بهره‌وری در شرکت‌های تولیدکننده فولاد مهم‌ترین موضوعی است که در این همایش بر آن تاکید شد. تلاش برای ارتقای بهره‌وری در شرکت‌های فولادسازی منجر به ماندگاری فولادسازان در عرصه تولید می‌شود و تحقق این امر با مدیریت هزینه‌های تولید مدیریت هزینه نیروی‌انسانی، کاهش ضایعات و مصارف در شرکت‌های تولیدی فراهم می‌شود.


عوامل موثر در بهره‌وری
درادامه این همایش مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به چالش‌های صنعت فولاد کشور و جهان و در پی آن کاهش حاشیه سود شرکت‌ها گفت: این بحران زودگذر نیست و تنها راه نجات شرکت‌ها توجه به بهره‌وری است زیرا بهره‌وری در این سازمان می‌تواند شرکت را در مسیری قرار دهد تا از بحران‌ها نجات پیدا کند.

بهرام سبحانی در جریان برگزاری بیست و سومین همایش سالانه بهره‌وری فولاد مبارکه، ضمن تشکر از تمامی همکاران فولاد مبارکه اصفهان که با همراهی و همدلی در شرایط سخت سال گذشته، شرکت را از بحران نجات دادند، آن را نشان از چابکی سازمان و توسعه‌یافتگی برشمرد و درباره توجه هر چه بیشتر به ایجاد بهره‌وری افزود: بهره‌وری حرف اول و آخر ماندگاری سازمان‌ها و ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که در این زمینه باید با جدیت در تمام سطوح سازمان و نه‌تنها در تولید بلکه در بهره‌وری مواد، انرژی، نیروی‌انسانی و منابع مالی توجهات لازم انجام شود.

وی در ادامه به عوامل موثر در بهره‌وری از جمله کارکنان، کیفیت، کاهش ضایعات، کاهش مصارف، تامین‌کنندگان، مشتریان، نگهداری و تعمیرات و همچنین نظام‌های مدیریتی اشاره و بیان کرد: هر کدام از این موارد می‌توانند در بالا بردن بهره‌وری شرکت موثر واقع شوند. مدیرعامل فولاد مبارکه با اشاره به مدیریت هزینه‌ها در شرکت، برای افزایش بهره‌وری گفت: زمانی که برای تولید هدف‌گذاری می‌کنیم، هر درصدی از آنکه منطبق با آن هدف نباشد، جزءکالای انباری به شمار می‌آید و باید با قیمتی کمتر از قیمت سفارش آنها را به فروش برسانیم که این درصد محصولات نامنطبق در نواحی تولیدی در سال می‌تواند سود از دست رفته زیادی ایجاد کرده و همچنین افت کیفیت محصول را برای شرکت در پی داشته باشد بنابراین هر میزان بتوانیم از هدر رفت این تولیدات خارج از برنامه جلوگیری به عمل آوریم، مدیریت هزینه و افزایش بهره‌وری را شاهد خواهیم بود.

به گفته سبحانی بازده وزنی تولید محصولات و همچنین حجم ضایعات آهنی و غیرآهنی تخلیه شده در دپو ضایعات از دیگر مواردی است که با هدف‌گذاری در نواحی مختلف و کنترل می‌توان در آن بهبود لازم را ایجاد کرده و با الگوبرداری از سایر شرکت‌ها و واحدهای رقیب، خود را به طور دائم با آنها مقایسه کرده و خود را به بهترین رقبا برسانیم.


کاهش مصرف انرژی
سبحانی در ادامه ضمن مقایسه مصرف انرژی(گاز و برق) نواحی مختلف فولاد مبارکه با سایر تولیدکنندگان فولاد در جهان گفت: در نواحی که با مصرف بیشتری از انرژی نسبت به سایر رقبا روبه‌رو هستیم باید با بروزرسانی فناوری‌ها، تلاش کنیم به سطح مطلوبی از بهره‌وری دست پیدا کنیم.

وی افزود: تعداد قطعات یدکی راکد یا به تعبیری خواب سرمایه از دیگر مواردی است که توجه به آن می‌تواند در مدیریت هزینه‌ها نقش بسزایی را ایفا کند، درحقیقت حجم سرمایه راکدی که ۲۵ درصد بهره پول نیز بابت آن پرداخت می‌کنیم را باید کاهش دهیم همچنین در بهره‌وری نیروی انسانی که بر حسب نفر ساعت بر تن تولید محاسبه می‌شود، نسبت به رقبا عقب هستیم و در این زمینه باید با افزایش تولید آن را جبران کنیم. وی یادآور شد: ایمنی را هیچ‌گاه نباید فدای سرعت کرد و با دقت لازم در تمامی امور ضمن حراست از خود و سرمایه‌های شرکت به منظور افزایش بهره‌وری تلاش کرد.

سبحانی ضمن خشنودی از روند رو به رشد بهره‌وری در فولاد مبارکه، درباره عملیاتی کردن اهدافی که با نظرات خود همکاران تدوین شده، تاکید کرد: با اجرایی کردن این اهداف می‌توان گام بزرگی درجهت افزایش بهره‌وری در شرکت برداشت. در ادامه برگزاری بیست‌وسومین همایش بهره‌وری شرکت فولاد مبارکه، فرزاد ارزانی، معاون فناوری شرکت فولاد مبارکه اصفهان نیز گزارش مبسوطی از عملکرد فولاد مبارکه در روند ارتقای بهره‌وری این شرکت در سال ۹۴ ارائه کرد و در ادامه از تعدادی از کارکنان به نمایندگی از ۲۴۱۳ نفر بهره ور در سال ۹۴که درمعیارهای تحقق اهداف واحد، مشارکت فردی در نظام‌های بهبود و تحول، ایمنی واحد و همچنین عملکردهای رفتاری و انضباطی انتخاب شدند، قدردانی شد.

در ادامه مراسم تعدادی از کارکنان با شرکت در تریبون آزاد به طرح دیدگاه‌های خود و همچنین ارائه راهکارهای رسیدن به بهره‌وری در نواحی خود پرداختند.

منبع: صمت

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید