شکست ستارگان شطرنج ایران در دور پایانی | اتاق خبر
کد خبر: 360598
تاریخ انتشار: 31 تیر 1395 - 11:21
رقابت ستارگان شطرنج ایران و جهان
رقابت‌ دوستانه شطرنج ستارگان ایران و جهان با برگزاری دور دهم و شکست ایران به پایان رسید.

مسابقه شطرنج سیمولتانه در تبریز

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ستارگان شطرنج ایران در دهمین و آخرین دور رقابت‌های استاندارد (فکری) به مصاف حریف نیرومند خود رفتند و همانند 9 دور قبلی نتیجه را واگذار کردند. نتیجه دور دهم 7.2 بر 2.5 به سود ستارگان جهان رقم خورد.

تیم ایران در دور پایانی هیچ بردی به دست نیاورد و به 5 تساوی و 5 شکست دست پیدا کرد. تساوی‌های ایران توسط مقصودلو، پوررمضانعلی، قائم مقامی، غلامی و درینی رقم خورد و فیروزجاه، موسوی، خادم الشریعه، لرپری زنگنه و ایدنی برابر حریفان نتیجه را واگذار کردند.

پرهام مقصودلو ستاره ایران در این مسابقات در دور دهم برابر اوگنی میروشنیچنکو قرار گرفت و پس از یک بار رد کردن پیشنهاد تساوی مربی تیم ملی برای بار دوم این پیشنهاد را پذیرفت تا با 8 امتیاز و بدون شکست این رقابت‌ها را به پایان برساند. مقصودلو با عملکردی فراتر از ریتینگ 2800 سومین و آخرین نورم استاد بزرگی خود را در این مسابقات گرفت تا پس از تصویب نهایی در فیده این عنوان به زودی به او اعطا شود.

از دیگر نکات دور پایانی می توان به تساوی زود هنگام قائم مقامی برابر لو شانگلی و شکست ساراخادم الشریعه با وجود وضعیت بهتر اشاره کرد.


*رده بندی شطرنج بازان ایران در پایان رقابت‌های فکری
1- پرهام مقصودلو 8 امتیاز
2- احسان قائم مقامی 5.5 امتیاز
3- امیررضا پوررمضانعلی 4 امتیاز
4- شاهین لرپری زنگنه 4 امتیاز
5- آرین غلامی 4 امتیاز
6- پوریا درینی 3.5 امتیاز
7- پویا ایدنی 2.5 امتیاز
8- علیرضا فیروزجاه 2 امتیاز
9- سید خلیل موسوی 1.5 امتیاز
10 - ساراسادات خادم الشریعه 0.5 امتیاز

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید