آسیب دیدن زیردریایی هسته ای انگلیس براثر برخورد با یک کشتی تجاری | اتاق خبر
کد خبر: 360649
تاریخ انتشار: 31 تیر 1395 - 18:49
وزارت دفاع انگلیس روز پنجشنبه از آسیب دیدن زیردریایی هسته ای 1.1 میلیارد پوندی این کشور براثر برخورد با یک کشتی تجاری در دریای مدیترانه خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، وزارت دفاع انگلیس در بیانیه ای گفت: «بخش خارجی این زیردریایی هسته ای صدمه دیده اما هیچ صدمه ای به بخش هسته ای آن وارد نشده است و در ضمن هیچ یک از خدمه آن دچار مصدومیت نشده اند.»
براساس بیانیه وزارت دفاع انگلیس، زیردریایی هسته ای «اچ ام اس امبوش»، در جریان یک رزمایش در دریای مدیترانه با این کشتی تجاری برخورد کرد.
وزارت دفاع انگلس گفته است که تحقیقات در مورد علت این حادثه شروع شده است و هیچ نگرانی بابت امنیت این زیردریایی وجود ندارد.
در همین حال به نوشته روزنامه تایمز ، زیردریایی هسته ای 7 هزار و 400 تنی انگلیس روز چهارشنبه با یک فروند کشتی تجاری در سواحل جبل الطارق برخورد کرده و پس از آن برای بررسی خسارت آن به ساحل منتقل شده است.
به نوشته این روزنامه، براثر حادثه یاد شده، پریسکوپ زیر دریایی هسته ای انگلیس دچار خسارت شده است.
سامانه تسلیحات هسته ای انگلیس در حال حاضر متشکل از 4 فروند زیردریایی 'ونگارد است' که موشک های راهبردی 'ترایدنت' را حمل می کنند. این زیردریایی ها از دهه 1960 میلادی تاکنون در پایگاه دریایی 'فاسلین ' واقع در ساحل غربی اسکاتلند، مستقر هستند.
اکثریت نمایندگان مجلس عوام شامگاه دوشنبه گذشته، به طرح نوسازی سامانه دفاع هسته ای انگلیس، موسوم به 'ترایدنت ' رأی مثبت دادند.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید