از ظرفیت سفر هیات دولت به استان مرکزی باید بهره کافی را برد | اتاق خبر
کد خبر: 360715
تاریخ انتشار: 1 مرداد 1395 - 05:25
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی با اشاره به نزدیکی سفر هیات دولت به استان مرکزی بر استفاده از این فرصت و ظرفیت تاکید کرد.

به گزارش اتاق خبر، سید محمد حسینی بر افزایش پایه بودجه استان مرکزی تاکید کرد و گفت: یکی از اولویت‌های مجمع نمایندگان استان مرکزی تعامل و شناخت دستگاه‌های اجرایی استان است که اخیرا جلسه‌ای با رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان ترتیب داده شد و ضمن دریافت گزارشات مطلوب از وضعیت استان برای برگزاری جلسات آتی نیز تصمیم‌گیری شد.

وی با تاکید بر این‌که «نوع نظارت و تقویت زیرساخت‌ها در استان مرکزی باید تغییر و تقویت شود»، افزود: در نشست آینده با دستگاه‌های مربوطه استان و سازمان مدیریت برنامه‌ریزی قطعا نحوه نظارت مورد بررسی قرار خواهد گرفت و البته باتوجه به این‌که میزان هزینه‌های استان نسبت به درآمد بیشتر است باید بودجه پایه‌ای استان نیز ارتقا یابد.

وی با بیان این‌که «در جلسات آینده نیز بحث سهام عدالت و نحوه واگذاری‌ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت»، افزود: استان مرکزی استانی مستعد است به همین دلیل می‌تواند گزینه سرمایه‌گذاران باشد. اولویت‌های سرمایه‌گذاری در استان باید مورد نظر و تفکر قرارگیرد که بعد از سرمایه‌گذاری با مشکل مواجه نشویم و این موضوع در جلسات آتی مجمع با دستگاه‌های اجرایی و سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان به بحث گذاشته خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی با اشاره به سفر آتی رییس‌جمهور و هیات دولت به استان مرکزی اظهار کرد: باید از این فرصت و ظرفیت برای استان حداکثر بهره را ببریم بسیاری از مطالعات پروژه‌های استان انجام شده است ولی تاکنون به اجرا نرسیده است و باید از پتانسیل سفر ریاست جمهوری بهره کامل را برد. یکی از مواردی که باید اجرای آن تسریع شود پروژه برقی کردن مسیر اراک - تهران است که اگر این پروژه به اجرا برسد روند توسعه زیرساخت‌های استان تسهیل و تسریع می‌شود.

وی با اشاره به این‌که «توسعه راه‌آهن استان مرکزی از طرح‌های قبل است که به اجرا نرسیده است»، افزود: استان مرکزی کریدور ارتباطی تهران به جنوب کشور است و با توجه به این‌که مطالعات این پروژه انجام شده است، انتظار داریم که در سفر ریاست جمهوری تکلیف آن روشن و در کمیسیون ماده 215 نهایی شود و مسیر تهران، ساوه، آوه، آشتیان، تفرش، اراک و ادامه مسیر به اجرا برسد.

وی به طرح‌های آبی استان اشاره کرد و با بیان این‌که «باید با اجرای طرح‌هایی مشکل آبی شهرستان‌ها رفع شود»، افزود: قطعا کلیه طرح‌های مورد نظر استان که در دستور کار هستند و تاکنون اقدامی عملیاتی برای آن‌ها انجام نگرفته است در نشست هفته آینده مجمع نمایندگان استان با استاندار مرکزی و معاونان وی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا از ظرفیت سفر هیات دولت به استان بهره کافی برده شود.

منبع: ایسنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید