باهنر: نگران آینده نظام مردم‌سالار کشور هستم | اتاق خبر
کد خبر: 360721
تاریخ انتشار: 1 مرداد 1395 - 06:22
دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری، گفت: ما نیازمند داشتن یک نظام حزبی هستیم و من از آینده نظام مردم‌سالار کشورمان نگرانم مگر این‌که به سمت حزبی شدن پیش برویم.

به گزارش اتاق خبر، محمدرضا باهنر  در همایش فصلی خانه احزاب طی سخنانی با اشاره به انتخابات مجلس دهم، اظهار کرد: این انتخابات با ادوار گذشته تفاوت‌های زیادی داشت و قدمی به سمت جلو در این انتخابات برداشته شد و همه فعالان سیاسی و سیاستمداران به این باور رسیدند که هر کس فعال سیاسی است و یا مطالباتی دارد باید پای صندوق‌های رأی دنبال کند نه این‌که به خیابان‌ها بریزد.

وی ادامه داد: در برآوردی که از ترکیب راه‌یافتگان به مجلس وجود دارد شاهد حضور 57 درصد از لیست امید، 40 درصد از لیست اصولگرایان و 3 درصد نیز از مستقلان هستیم و مردم تهران نیز در لیستی رأی دادن یک قدم تشکیلاتی برداشتند و صددرصد حزبی رأی دادند.

وی با بیان این که «برخی افراد به دنبال جذب آرای پوپولیستی هستند»، اظهار کرد: ما سیاستمداران عادت کردیم که منافع حزب را بپذیریم اما هزینه‌های آن را نمی‌پردازیم و حتی روسای جمهور در کشورمان نیز این‌طور بوده‌اند و این موضوع ربطی به اصلاح‌طلب بودن یا اصولگرا بودن ندارد.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری، ادامه داد: ما نیازمند این هستیم که نظام حزبی داشته باشیم و من از آینده نظام مردم‌سالار کشورمان نگرانم مگر این‌که بتوانیم نظام حزبی داشته باشیم. ضمن این‌که اصلاً مستقل بودن را به تنهایی قبول ندارم و استقلال از همه احزاب غلط است.

منبع: ایسنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید